Adem BAŞ
Adem BAŞ

İki güzel adam

13 Mayıs 2017
3 dk Okuma
5 yıl önce
İki güzel adam

Beyşehir Belediyesi, Basın Yayın Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürlüğü öncülüğünde Konya Gazeteciler Cemiyeti ve Konya Basın Konseyi işbirliği ile düzenlenen gezide Konya’da görev yapan çok sayıda basın mensubunu Beyşehir’de ağırladı.

Daha önce de Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, basın mensuplarıyla birlikte Çatalhöyük gezisi düzenlemişti. Bunlar oldukça önemli ve verimli geziler. Maalesef bugün birçok gazeteci arkadaşımız dahi bırakın Konya’nın ilçelerini, Konya kent merkezinde değerleri bile yeterince tanımıyor. Basın mensubu arkadaşlarımız bu gezilerle hem Konya’yı tanıyor hem de güzelce tanıtıyor.

Tabi bu geziler vasıtasıyla ilçe belediye başkanlarını da daha yakından tanıma fırsatı buluyoruz, basın mensupları olarak.

Son Beyşehir gezisinde bir kez daha Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’un mütevaziliğini ve ilçesi için yaptığı hizmetleri gördük. O kadar kompleksiz ve mütevazi ki sayın başkan, tam da Konya’mızın ihtiyaç duyduğu siyasetçi profilini çiziyor.

Bir de yaptığı hizmetler var Beyşehir’e…

Bismillah dedik, yola çıktık diyor başkan… Sonra da yaptığı hizmetleri, imza attığı projeleri tek tek anlatıyor. Bir çok sorunu da çözmüş ilçenin… Ama tabi artık dizilere konu olan Konya-Beyşehir Yolu bu gezide de gündeme geliyor.

Başbakan Binali Yıldırım’ın da Konya-Beyşehir Yolu’nu takip ettiğini anlatıyor, Başkan Murat Özaltun ve Başbakanın verdiği talimatı şöyle anlatıyor: Talimatı şu; bu yol bu yıl bitecek, yani bu aşk bu yıl bitecek, inşallah bizim gelecek aşkımız Konya- Beyşehir-Antalya yolu olacak. Bu aşkın da bir süresi olacak. Ama, Konya-Beyşehir yolu kadar uzun sürmeyecek inşallah. Bu yol bittiğinde, Konya-Antalya arası 78 kilometre daha kısalacak.Bu yolla ilgili Demirkapı tünelinde ışık göründü, şimdi ikinci tüp geçitle birlikte bölünmüş olarak bu yol yapılacak inşallah. Bu yolu da Konya milletvekillerimizle, bölge milletvekillerimizle hep beraber takip ediyoruz.

 

***

Diğer güzel insan ise Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal… Gönülden işini yapan ve seven bir insan… Göreve geldiği andan itibaren ilçeye termal tesis kazandırmanın mücadelesini verdi başkan Tutal ve bu mücadelesinde başarıya da ulaştı. Dün Jeo Termal Tesisinin temeli atıldı…

Tesis ile ilgili Başkan Tutal şu bilgileri aktarıyor: Burada da bir sosyal tesis karşı bölgeye içinde Türk hamamı, saunası, Fin hamamı, termal havuzu, yüzme havuzu ve fitnes salonu ve kafeteryası olan,   aynı bölümün bayanlar kısmının da  mevcut olduğu bir projeyi şu anda tamamlamak üzereyiz. Proje tamamlanacak. Proje bedelini tespit ettikten sonra ihale girişimlerine başlayacağız. Haziran ayının son haftasında veyahut Temmuz ayı içerisinde ihalesini yapacağız. İnşallah biz 2018 içinde termalden faydalanabilecek bir sosyal tesisi Seydişehir'imize kazandırmış olacağız.

Başkan Tutal, candan bir insan… Yaptığı işi şevkle ve aşkla yapıyor. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Seydişehir’de yaşananların videosunu izlediğimde Başbakan Tutal, candan bir insan. İçindekini, gönlündekini hareketlerine, yüzüne yansıtıyor. Başkan Mehmet Tutal’ın demokrasi nöbetlerindeki haline ve tavrına baktığımda bu adam samimi bir insan diye düşünmüştüm.

Hem Başkan Murat Özaltun hem de Bakan Mehmet Tutal’ın gönlündekini bilemeyiz, tabi ki… Gönüllerindekini bilecek kadar da yakın değiliz. Ancak uzaktan ve birkaç görüşme ile bize hissettirdikleri bunlar.

Umarım hissettiğimizde yanılmıyoruzdur…

Yorum Yazın