Ahmet ÖZER
Ahmet ÖZER

‘İçinde ne varsa testi onu o sızar’

03 Ocak 2022
3 dk Okuma
8 ay önce
‘İçinde ne varsa testi onu o sızar’

Mevlana Celâleddîn-i Rumî’nin bu insan tarifi muhteşem. Herkesin ağzından çıkan söz şahsiyet ve şahsiyetsizliğini ifşa eder.

Bir yandan helalleşmeden söz eden CeHaPe diğer yandan İslam ile alay ediyor.

Ne söylerse söylesin CeHaPe değişmez. Zira son sözleri kalplerinin mühürlü olduğunu, helalleşme söyle dursun millet ve değerlerime düşmanlıktan geri durmayacaklarını ifşa ediyor.

Ecevit ne demişti: CHP değişmez, değiştirir!

CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ne kadar muhafazakârlar ile helalleşmekten bahsetse de bunun bir takiyye olduğu iktidara gelmek için bazı saf Müslümanları inandırmaktan öteye geçmeyeceği ayan beyan ortadadır.

Kaldı ki bu onun değil Batılı reklam akıl hocalarının süflesidir.

Öte yandan Kılıçdaroğlu süfleyi ne kadar tekrar ederse etsin illaki CHP’nin içinde birileri çıkar bu yalanlarını ortaya çıkardır.

Yani huylu huyundan testi içindekini sızdırmaktan asla vazgeçmez.

Özgür Özel’in açıklamaları bunun en güzel örneği.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 4-6 yaş grubuna Kur'an kurslarının zorunlu eğitimin yerine getirilmediğini, çalışmanın Kur'an kurslarını tercih eden çocukların okul öncesi eğitim almış kabul edilmesi yönünde olduğunu açıkladı.

Diyanetin bu açıklamasından sonra her zaman olduğu gibi ilk tepki CHP’den gelmiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan Sıbyan Mektepleri'ni orta çağ düşüncesi olarak tanımlayan Özel, "Bu kafayla Bilim'in B'si yok, Fiziğin F'si olmuyor üniversiteye gidince” ifadelerini kullandı.

Özel İslam’ı “ortaçağ” olarak nitelendirmesi aslında kendilerinin İslam düşmanı bir zihniyet olduklarının itirafıdır.

Zira bunların laiklik dedikleri sistemin uygulandığı Batıda o çok özendiğiniz, zırnık kadar anlayamadığınız için de taptığınız Batı’da anaokulundan itibaren çocuklara bütün bu kavramlar hem de kiliselerde öğretilir; dersler, kiliselerde yapılır!

Ama CHP ve zihniyeti hala ülkemizde resmi bayramlarda anaokulu ve ilkokullarda küçücük çocuklara M.Kemal’e tapınma ayinleri yaptırmaktadır.

CHP’nin bu İslam’a ve Kur'an-ı Kerim saldırmasına ortağı İP’li bir meclis üyesinden destek geldi.

CHP'li Özgür Özel'in skandal açıklamalarına destek İP’den geldi. İP’in Elbistan Belediye Meclis Üyesi İsa Dal sosyal medyada yaptığı paylaşımda Özgür Özel'e destek verdi.

Dal, "Az bile tanımlamış. Kur'an kurslarından çıkıp ülkeye dünyaya faydalı olabilen birini gösterin. Ne bulmuşlar ne icat etmişler ne yapmışlar kardeşim" dedi.

SP’de bu skandal açıklamaya tepki gösterdi.

SP’den gelen tepki ise tam anlamı ile ortaklık bozulmasın diye suya sabuna dokunmadan bir açıklama yaptı bu açıklamada ne CHP ismi nede Özgür Özel ismi geçmektedir.

İşte SP’nin yaptığı açıklama;

Son yıllarda milli ve manevi değerlerimizin günlük siyasetin konusu haline getirildiğine ve böylelikle değerlerimizin her geçen gün örselendiğine üzülerek şahit oluyoruz.

Bir tarafta tüm yanlışlarının üzerini değerlerimizi istismar ederek örtmeye çalışanlar, diğer tarafta ise milletimizin hassasiyetlerini bunca tecrübeye rağmen hâlâ idrak edememiş olanlar var.

Biz Saadet Partisi olarak, her iki çarpık anlayışa da itiraz ediyor, şiddetle karşı çıkıyoruz!

Bütün bunlar Millet İttifakı bileşenlerinin adları farklı olmasa da zihniyetlerinin aynı olduğunu gösteriyor.

Allah bu ülkede bu zihniyetin iktidar olduğunu bir daha göstermesin.

Yorum Yazın