Ahmet ÖZER
Ahmet ÖZER

Huzur ve Güven Şehri Konya

28 Mart 2022
3 dk Okuma
6 ay önce
Huzur ve Güven Şehri Konya

Konya İl Emniyet Müdürü Sayın Engin Dinç Bey geçtiğimiz Cuma günü Konya’da görev yapan basın mensupları ile Polis Evi’nde bir araya geldi.

Sözümün başında belirtmeliyim ki Engin Bey göreve geldiği günden bu tarafa basına verdiği önemi tüm basın mensubu arkadaşlar ve bizler en iyi şekilde bilmekteyiz.

Göreve geldiği Temmuz 2021’den bu tarafa Konya’da Emniyeti olarak yapılanlar hakkında bilgi veren Dinç "Huzur ve Güven Şehri Konya" olması yönünde çalıştıklarını ifade etti.

Konya’nın sakin ve huzurlu bir şehir olduğunu bunun devam etmesi için emniyet olarak ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini söyledi.

Konya’da trafik, uyuşturucu ile mücadele ve terör örgütü FETÖ ile mücadele hakkında bilgiler verdi.

Konya’da şehir içi trafik yoğunluğunu azaltmak için yerel belediyeler ile koordinasyon içinde çalıştıklarını ve bir önceki yıla oranla yazılan trafik suçlarında %40 oranında düşüş olurken diğer asayiş olaylarında artış olduğunu ifade etti.

Engin Dinç Bey uyuşturucu ile mücadele konusunda büyük hassasiyet gösterdiklerini uyuşturucu madde ticareti, terör ve organize suç örgütleri ile illegal yapıların en önemli finans kaynaklarından birini olduğunu ve uyuşturucu terör kadar önemli olduğunu bu noktada Konya Emniyeti’nin elinden gelen tüm gayreti gösterdiğini belirtti.

Fahri müfettişlerin haksız ceza yazdıkları ile ilgili vatandaşlardan gelen şikâyetleri değerlendirdiklerini bir suistimal tespit edilmesi halinde İçişleri Bakanlığı’na bildirildiğini belirtti.

Emniyet Müdürü Dinç Emniyet olarak birçok binada hizmet verdiklerini Allah nasip ederse bu ayın sonunda ihalesinin yapılacağını söyledi. Bu binanın Türkiye'de çevreci bir bina olarak ilkler arasında yer alacak dedi.

Sayın İl Emniyet Müdürü Engin Dinç beye ve ekibine basına gösterdiği ilgi ve misafirperverliği sebebiyle teşekkür ederim.

Konya’nın huzur ve güveni için gece gündüz demeden çalışan başta Emniyet Müdürümüz Engin Dinç Bey ile birlikte çalışan müdür yardımcılarına ve Polislerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun.

Yorum Yazın