A.Osman Renklibay
A.Osman Renklibay

HÜCUM GÜCÜ YÜKSELTİLMELİ

20 Eylül 2017
3 dk Okuma
5 yıl önce
HÜCUM GÜCÜ YÜKSELTİLMELİ

Doğrusunu yazmak gerekirse Konyaspor Beşiktaş karşısında özellikle 2. Yarıda yenilgiyi hak etmeyen bir oyun sergiledi. Yeşil-Beyazlıların fizik gücünü çok iyi buldum. Bu noktada iyi bir görüntü veriyorlar.

Elbette takımda Marsilya  gibi bir takımla yapılan maçın etkileri ve yorgunluğu olacaktı.Ancak bunu çok öne çıkarmadılar ve 90 dakika iyi mücadele verdiler.

Marsilya ve Beşiktaş maçlarına göre Konyaspor’a baktığımızda orta alanda etkili, hücumda ise zayıf kalıyor. Ender bulunan pozisyonlar ise  iyi değerlendirilemiyor. Yani hücumda zayıf kalınıyor.

Maçta Quaresma ve Caner, Cenk  Tosun sonucu etkilediler. Beşiktaş’da  da  Porto yorgunluğu vardı sanırım. Çünkü  hem skoru korumak, hemde 2.yarıda biraz oyundan düşmeleri Konyaspor’un oyununu olumlu etkiledi ama, ferdi oyuncuların bolluğu da  Siyah-Beyazlı ekibin artılarıdır. Takımda alternatif oyuncular bolluktadır. Sanırım Konyaspor’da böyle bir kadro zenginliği yoktur.

Konyaspor oyun içinde aktif oyun sergiliyor ama, yukarıda belirttiğim gibi hücum organizasyonunu geliştirmelidir. Moral motivasyonunu yükseltmelidir.

Bu arada şunu da belirtmek isteyin ve M. Reşit Hoca ve yönetime önerim, Ali Çamdalı problemi çözülmelidir. Aile içinde böylesi problemleri büyütmemelidir.

Yorum Yazın