Ahmet Turan
Ahmet Turan

Hizmet Yıldızı

18 Mayıs 2022
3 dk Okuma
4 ay önce
Hizmet Yıldızı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın daveti ile 2019 ve 2022 yılları arasındaki üç yıllık zaman içerisinde belediye olarak ilçeye ve kardeş şehirlere yaptıkları yatırım ve hizmetleri paylaştığı toplantıya katıldık.

 ‘Birlikte Selçukluyuz’ ve ‘Selçuklunun Yıldızı Parlıyor’ temalı toplantıda “Selçukluda yaşayan 682 bin 514 hemşehrimizin her birinin ihtiyacını, beklentilerini en doğru şekilde tespit etmek ve onlara en iyi hizmeti en kısa zamanda ulaştırmak. Bu noktada belediye olarak kendimize hiçbir zaman sınır koymadık, koymuyoruz. “Halka hizmet Hakka hizmettir” anlayışı ile temel belediye hizmetlerinin yanında, eğitimden sağlığa, spordan sanata, emniyetten tarihi kültüler taşınmaz varlıklarının korunmasına kadar her alanda çalışıyor hizmet üretiyor kurumlarımızla işbirliği yapıyoruz” diyerek hizmet ve yatırıma dayalı ‘Eser siyaseti’ yaptıklarını sık sık dile getiren Ahmet başkan görevi aldığımız günden itibaren, gönül belediyeciliği ilkesi ile gece gündüz demeden yılmadan, yorulmadan, bahanelere sığınmadan çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz diyerek yaptıkları yatırım ve hizmetleri; izleyenlerde nereye ne zaman yapılmış sorusuna mahal bırakmadan görselleri ile birlikte paylaştı.

Dinlememiz yanında temel atma ve açılış törenlerinde mahallesine ve sokağına kadar gördüğümüz bu eserleri yazmaya kalksam inanın değil bizim köşe, gazetenin tüm sayfaları almaz.

Ama özetini şöyle anlatabilirim.

Sağlık yatırımları görselinde hastane odasında rahatsız olan eşine nezaketli bir şekilde soyduğu portakalı dilimleyerek ikram eden hanım kardeşimizin yaptığı gibi ilçede yaşayan insanlara aynı duygularla yardım, yatırım ve hizmetler yapılmış.

Yine de merak ettik diyenlere sadece birkaçını aktarayım.

KOSOVA SOSYAL TESİSİ- SİLLE SUBAŞI HAMAMI RESTORASYONU- YAZIR SOSYAL TESİSİ -DAĞDERE İLKOKULU - 9 NO’LU 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ İSTASYONU -MALAZGİRT MAHALLE MUHTARLIĞI VE EMEKLİLER LOKALİ

15 TEMMUZ YURT YERLEŞKESİ 17.178 m², 7’şer katlı, 2 Blok 1.000 yatak kapasiteli

BOSNA KAPALI PAZAR YERİ-ÖZALKENT KAPALI PAZAR YERİ-MEHMET AKİF ERSOY ANADOLU LİSESİ ŞEHİT HACI OSMAN AYYILDIZ SPOR SALONU

KEMAL AKPINAR İMAM HATİP ORTAOKULU ŞEHİT BATTAL YILDIZ SPOR SALONU-ADİL KARAAĞAÇ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ŞEHİT RESUL COŞKUN SPOR SALONU

SARAYBOSNA ANADOLU LİSESİ ŞEHİT MUSTAFA ÖZATA SPOR SALONU

BUHARA SOSYAL TESİSİ-KOSOVA KAPALI PAZAR YERİ-SANCAK BİSİKLET VE KAYKAY PARKI-7 BİN 785 METREKARE 13 MAHALLE PARKI

DUMLUPINAR KAPALI PAZAR YERİ-SELÇUK BİSİKLET VE KAYKAY PARKI

5 BİN 283 METREKARE

SELÇUKLU SEYİR TEPESİ 1.ETAP MESİRE ALANI DÜZENLEMESİ

915 HİLAL-İ AHMER HASTANE MÜZESİ-HATİCE HATUN MAHALLE KÜLLİYESİ

MAHMUT SAMİ RAMAZANOĞLU AİHL EĞİTİM KOMPLEKSİ

SELÇUKLU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ VE CUMHURİYET POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ

MERVE MERCAN PARKI Toplam 32.500 m² , Yürüyüş Yolu: 3600 m², Çim Alan: 27.000 m²

BOSNA SOSYAL TESİSİ- HOCACİHAN MAHALLESİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

BEDİR SAĞLIK VE SOSYAL TESİSİ-YENİ NESİL ŞEHİR KÜTÜPHANESİ

YAZIR KAPALI PAZAR YERİ-SANCAK KAPALI PAZAR YERİ

GEVALE KALESİ RESTORASYONU-YAZIR 32 DERSLİKLİ İLKOKULU

BEYHEKİM GELİŞİM VE TEKNOLOJİ AKADEMİSİ

Toplantıya siyasilerin, muhtarların ve STK temsilcileri ile Büyükşehir, Meram ve Karatay Belediye başkanlarının katılmaları; Konya Modeli belediyecilikte siyasette şahsi rekabet değil, hizmet ve yatırımda rekabet olduğunu gösterdi.

Çevremizde yaşananlara bakıldığında ülkemizin her zamankinden daha çok siyasi çekişmeye değil, hizmet ve yatırımda rekabete ihtiyacı var.

Yapılan hizmetlerle Konya’nın yıldızı parlatılıyor.

Laf üretenlerde örnek alırlar inşallah.

Yorum Yazın