A.Osman Renklibay
A.Osman Renklibay

HELE ŞÜKÜR.

13 Şubat 2018
3 dk Okuma
4 yıl önce
HELE ŞÜKÜR.

A.Alanyaspor önünde haftalar sonra  A.Atiker Konyaspor 3 puanla buluştu ve derin bir ohhh çektik.
Kafamızı kuma sokmanın bir anlamı yok. Nice maçları iyi oynayarak ya kaybettik,ya da berabere bitirdik. Alanya’da ise beklide sezonun en tutuk, en çekingen ve en çok baskı yiyen bir takımı olarak 3 puanı biz aldık.
Futbolun adaleti yok. İyi oynayana değil, gol atana  puan veriliyor. Bu Alanyaspor- Konyaspor maçında çok net bir örnek oldu. Tek böyle oynayalım ve puanları Konyaspor alsın.
İşte Beşiktaş geliyor.
Önemli olan  Siyah-Beyazlı takım önünde de  böylesi direnç, böylesi savunma yaparsak Beşiktaş’tan da puan yada puanlar alıp, yola devam edebiliriz.
Önemli olan maça iyi hazırlanmak, iyi motive olmak ve maçta iyi direnç gösterip ayata kalmak gerekir.Silkelenmenin bence A. Alanyaspor önünde başta kaleci Serkan, diğeri ise usto oyuncu, oyundan çıkıncaya kadar orta alanda büyük pres yemesine karşın ETO’O  ve maçta bir anda yıldız gibi parlayan Ö.Ali Şahiner.
Beşiktaş karşısında galibiyet için yazacaklarımız eken olabilir.Ancak bu maçta dfansın ve takımın bel kemiği durumundaki Skubic olursa, ETO’yine klasını gösterirse, Yahoviç becerisini ortaya koyar, eğer oynarsa Orkan’da eski takımına karşı iyi şutlar atarsa neden olmasın ?
Büyük maçlarda, kale önünde topla buluşma fırsatı çok sayıda olmayacağı için,  Konyaspor eline geçirdiği  pozisyonu ezmeden gole çevirirse, 3 puan bizim olacaktır.
Yine belirtmek gerekir ki, Konyaspor’un gol yemesinden sonra dağılma, toparlanamama hastalığı tedavi edilmelidir. Burada göre teknik direktör Mehmet Özdilek’e kalıyor.
Konyaspor’un bundan sonra alacağı her puan altın değerindedir. Kaybedilen puan ise  tehlikenin büyümesine neden olabilir.


 

Yorum Yazın