05 Kasım 2021
3 dk Okuma
10 ay önce
Haydi Kartalım

Sezonun flaş takımı Konyaspor için Fenerbahçe galibiyetini taçlandırma vakti.

Moralli gidilen İzmir deplasmanında alınacak galibiyet ile zirveye yürüyüşe devam edilecek.

Kazanmanın coşkusu ve beklentisinin yanında, Göztepe karşısında alınacak olası bir puana da “evet” diyenlerdenim. Yeter ki kaybetmeyelim. Kaybetmeme alışkanlığını kazanan takımlar bir gün mutlaka büyük başarılara imza atarlar. Nitekim 12 maç yenilmeme serisi ile ligin üst sıralarında kendimizi bulduğumuz gibi. Kayseri galibiyeti alt bölge ile bağımızı kesmemize, Fenerbahçe galibiyeti ise zirve rotamızı şekillendirmemiz adına önemli ve bizlere coşku veren sonuçlar oldu. Enerjisi yüksek birtakım olarak dikkat çektik.

Son 5 maçında sadece 1 galibiyet alan Göztepe ise ligde kalma mücadelesi veriyor. Bu tür takımlar özellikle sahalarında oynayacakları maçlarda çok daha tehlikeli olurlar. Ancak Konyaspor, oyun anlayışı, pozitif futbolu, rakip kim olursa olsun aynı disiplin içinde olması, ligin şu an en moralli takımı olması gibi artılarla bu maça çıkacak.

Bazı maçlar vardır, bazı kritik dönemler vardır, “yarım sıfır olsun, bizim olsun” tabirinin geçerli olduğu, bu maç aslında her iki takım içinde (özellikle Göztepe için) öyle bir maç.  Çok isteyenin, karşılaşma içinde doğruları en çok yapan takımın, gol bölgelerinde de etkili olmasıyla tabelanın değişeceği bir maç olacak. Diğer taraftan Göztepe’de önemli oyuncuların bu maçta oynamayacak olması FARKLI bir galibiyet ile İzmir’den dönmemizi sağlayabilir. Yeter ki gol yollarında pozisyonları cömertçe harcamayalım. İlk yarıda bulacağımız gol ile Göztepe’nin gardını düşürebilir, gol için kalemize yüklenecek ev sahibine farklı bir tarife uygulayabiliriz.

Göztepe’de Adis Jahoviç eski bir Konyasporlu, Konyaspor’da İlhan Hoca, Serdar Gürler eski bir Göztepeli, ikisi sahada olacak, bu ikilinin saha performansı merakla beklenirken, teknik heyetlerin de oyun içindeki hamleleri önemli olacak. Ayrıca Göztepe’de David Tijanic’e de dikkat edilmeli.

Bu maçta hakemi düşününce ceza alanındaki müdahalelere dikkat etmek gerekiyor, verilecek olası bir penaltı varsa o da lehimize olsun isteriz.

Yorum Yazın