Mustafa KARGA

Hasan Angı’nın yönetim tarzı

30 Aralık 2017
3 dk Okuma
4 yıl önce
Hasan Angı’nın yönetim tarzı

AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın yeni başkanı Hasan Angı, yönetim tarzının nasıl olacağına ilişkin önemli ipuçları vermeye başladı.
Perşembe günü gazetemizi ziyaret eden Hasan Angı ve yönetimine merak ettiklerimizi sorma fırsatı bulduk. Kısa bir süre önce İl Başkanı olan Sayın Angı’yı zaten kamuoyu yakından biliyor.
MÜSİAD dönemini, AK Parti’nin kurucu il başkanlığı dönemini ve milletvekilliği dönemine yakından şahit olduk. Bütün bu yollardan geçen bir insanın farklı bir yönetim tarzı sergileyeceğini beklemek yanlış değil. Sayın Angı da bu beklentileri boşa çıkarmadı.
İktidar partisinin il başkanı olmak büyük bir sorumluluk getiriyor. AK Parti’nin il başkanı iseniz, Konyaspor’un sorunu ile de ilgilenmek zorunda kalıyorsunuz, şehiriçi ulaşım ile ilgili gelen şikayetlerle de… 
Bazı arkadaşlarımız Konyaspor ile ilgili çıkışını eleştiriyor olabilir, bu görüş meselesidir. Ancak şunu da görmek gerekiyor; Sayın Angı’nın durduk yere Konyaspor ile ilgili açıklamalarda bulunduğunu zannetmiyorum. Konyaspor ile de ilgilenmek zorunda hissettiği için bu çıkışı yaptı…
Zaten kamuoyunun beklentisi de bu… Zaman zaman yaptığı açıklamaları eleştireceğiz, bazılarını haklı bulacağız. Ancak herkesin ‘gerektiğinde masaya yumruğunu vuran adam’ beklentisi Hasan Angı ile gerçekleşmiş gibi…

***
Sayın Hasan Angı, gazetemize yaptığı ziyarette çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Bunlardan ilki teşkilatların yenilenmesi süreci… Partiye yıllardır hizmet eden ‘ağabeyler’ ile gençlerin buluştuğu yönetimler oluşturuluyor. Bu yenilenme sürecinde FETÖ gibi sızmaların önüne geçmek için de ince eleyip sık dokuyorlar. Teşkilat olarak ‘erken veya zamanında’ yapılacak bütün seçimlere de hazır olduklarını anlattı Sayın Angı…
Açıklamalarından Hasan Angı’nın Konya projelerini tek tek takip ettiğini gözlemledik. Konya Havaalanı konusunda yaptığı açıklamalar önemliydi. Kamuoyunun sivil havaalanı talebine, farklı bir bakış açısı sundu. Yeni bir sivil havaalanı yapılması yerine, askeri havaalanının Karapınar tarafına taşınması gerektiğini anlattı. Böylece şehir merkezine çok kısa mesafede bulunan bir ‘sivil havaalanına Konya’nın kavuşacağını’ söyledi… Çok haklı bir çözüm. Yeni bir sivil havaalanı talebene yoğunlaşacağımıza, askeri havaalanının kent merkezinden taşınmasını gündeme taşımalıyız. 
Diğer önemli mesele de şehiriçi trafik sorunu…
Sayın Angı, uzun vadeli çözümlerden, trafik kültürünün dönüşümünden ve mesai saatlerin kademeli hale getirilmesinden bahsetti… Kuşkusuz bunların tamamının olması gerekiyor. Ancak acil çözüm bekleyen yollara da bir an önce neşter vurulmalı.
Kent merkezine gelen yolların bir çoğu sıkıntılı durumda. Buna Büyükşehir Belediyesi’nin acil çözümler bulması şart.
Konya’nın şu anda gündemindeki en önemli projelerinden bir tanesi de metro… İhale aşamasında olan metroya Sayın Angı ve ekibinin sahip çıkacağına olan inancımız tam… Konya’nın siyasetçileri ile sivil toplumu ile ve yöneticileri ile bu konuyu sahip çıkması gerekiyor.
Konya hepimizin… Bugün yaşanan sorunları hep birlikte çözmek için irade göstermeliyiz. 

Yorum Yazın