E. Reha KORKMAZ
E. Reha KORKMAZ

Hangisini Düzelteyim?

11 Nisan 2017
3 dk Okuma
5 yıl önce
Hangisini Düzelteyim?

“ Kadının biri hocaya giderek bir soru soracağım der. Hoca da sor der. Kadın “Yunanistan taraflarına bir kadın evliya gelmiş. Bir kızı doğmuş, tam kızını kurban edecekken şeytan bir keçi getirmiş bu doğru mu?” der. Hoca da kadına dönerek “bunun neresini düzelteyim” der; Yunanistan değil Suudi Arabistan, kadın evliya değil Hz. İbrahim Peygamber, kız değil oğlu Hz. İsmail'i kurban edecekti, keçi değil koç, koçu getiren şeytan değil Hz. Cebrail idi.”

Neden bu fıkra ile başladık? Referanduma günler kala CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve sahada görev alan CHP'liler inanılmaz çarpıtmalarla referandum sürecini baltalamaya devam ediyorlar. Referanduma “Evet” diyenler, çarpıtılan sözleri düzeltmekten yoruldu. Yani anlayacağınız, şeytan taşlamaktan ibadete fırsat kalmıyor.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 249 vatandaşımızın şehit olduğu 15 Temmuz'un kontrollü bir darbe olduğunu söyleyerek, bu konuda elinde kapsamlı bir dosya bulunduğunu ve AK Parti içerisinde 180 kadar milletvekilinin ByLock'çu olduğu"nu iddia etti. Hükümet "Belgelerini açıkla" dedi ancak Kılıçdaroğlu “Çark etmek” deyiminin hakkını sonuna kadar vererek durumu geçiştirdi. Yenikapı buluşmasında, FETÖ'cü kalkışmayı Cumhuriyet tarihinin en kanlı darbesi olarak niteleyen Kılıçdaroğlu ne olduda “Kontrollü darbe” söylemine döndü bilemeyiz ancak Kılıçdaroğlu'nun siyasi hayatında bu durumlara çok sık rastlamak mümkün.

SSK Genel Müdürlüğü yaptığı dönemle ilgili, "İlk kez tüm elemanları sınavla ben aldım" diyen Kılıçdaroğlu'nun bu yalanını, o döneme ait belegeler ortaya çıkarmıştı.

Geçtiğimiz yıl, Erdoğan'ın, "Elinizdeki dövizleri bozdurun, TL ve altına çevirin" çağrısından sonra "Cumhurbaşkanı dolarlarını bozdurmadı" şeklinde konuşan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın dolarını bozdurduğuna dair dekontun gösterilmesi ile hayli zor durumda kaldı.

Bir vatandaşın “Sözde Ermeni iddialarına destek veren Almanya Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir ile neden tokalaştınız?” sorusuna Kılıçdaroğlu bunun üzerine, "Daha önce gittim, sonra kendisiyle hiç muhatap olmadım, bir araya gelmedim" cevabını vermişti. Oysaki Kılıçdaroğlu, Cem Özdemir "Almanya sözde soykırımı tanıyacak" dedikten 2 hafta sonra Mayıs 2016'da Cem Özdemir'le Berlin'de görüşmüştü.

"Bakırköy 46 projesinin imar planının çıkartılması karşılığında TÜRGEV Vakfı'na Ataşehir'de 20 dönümlük arsa verildi" diyen Kılıçdaroğlu'nun bu iddiaları da kısa ömürlü olmuştu. Kılıçdaroğlu'nu bizzat firma yalanlamıştı.

Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimi şehitlerinin yakınlarının istedikleri takdirde askerlikten muaf tutulmasının önünü açan düzenlemenin 'ayrımcılık' olduğunu söyleyerek, "Şehitler arasında ayrımcılık yapmak hainliktir. PKK'ya karşı mücadele eden şehitlerin çocukları ve kardeşleri de yararlanmalı" demişti. Askerlik Kanunu'nda Terörle Mücadele kapsamında şehit olanların çocukları ve kardeşlerinin zorunlu askerlikten muaf olduğunu unutan Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerini hükümet tarafından “Kılıçdaoğlu ya yalancı, ya da cahil” olarak yorumlanırken, hükümeti akşam topa tutan Fox Tv ana haberleri sunucusu Fatih Portakal da “Bir liderin bu durumu bilmemesi büyük problem. Bilmeyipte biliyormuş gibi kürsüden bu şekilde konuşması da enteresan, çok büyük bir gaf” demekten kendisini alamadı.

İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun terörist cenazesine katılmasının tartışıldığı sırada Bilkent Üniversitesi'nde öğrencilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, öğrencilerin bu yöndeki sorularına karşı Tanrıkulu'nun terörist cenazesine katılmadığını söyledi. Tanrıkulu'nun terörist cenazesine katıldığı görüntüler ortadayken yapılan bu açıklama “güler misin, ağlar mısın” dedirtti.

Kılıçdaroğlu, "Adil Öksüz konusunda bana 20 gün önce önemli bir bilgi geldi. Öksüz'ün, MİT ajanı olduğuna dair bir istihbarattı" demişti. Kılıçdaroğlu'nun bu iddiasını yalanlayan açıklamalar ise Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan gelmişti. Bozdağ, "Adil Öksüz MİT ajanı falan değil. Bu bir akıl karıştırma şeyidir. FETÖ terör örgütünün Türkiye kamuoyuna sunduğu bir propagandadır" ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu referandum öncesinde ise muhtemelen okumadığı 18 madde ile ilgili de ilginç açıklamalarda bulundu. Hükümet halka 18 maddeyi anlatmaktan çok CHP'nin asılsız söylemlerini düzeltmek için çaba harcıyor. Yani “Kılıçdaroğlu kuyuya taş atıyor, hükümet çıkarmaya çalışıyor”

CHP'lilerin referandum için oylanacak 18 madde ile ilgili yalan yanlış söylemleri bizlere karanlıkta yapılan fil tarifini hatırlattı.

Hint ülkesine, insanlara göstermek ve tanıtmak amacıyla bir fil getirilmiş. Daha sonra bu fil karanlık bir ahıra kapatılmış. Beldelerine böyle acayip görünümlü dev bir hayvanın geldiğini duyanlar bu hayvanı çok merak etmiş. O zamana kadar hiç ama hiç fille karşılaşmadıkları için fil hakkında da bir bilgi sahibi değillermiş. Karanlık ahırın önünde toplanmışlar. Ahır karanlık olduğu için de fili görmek mümkün olmuyormuş. Merak bu ya, herkes elini uzatarak file dokunuyor ve kendince bir fil tarifi yapıyormuş.

Meraklılardan filin ayağına dokunan:

– Fil, sert ve kalın bir direk gibidir. Ancak direkten biraz yumuşaktır, demiş.

Filin dişine dokunan:

– Hayır! Fil onun dediği gibi değildir. Aksine fil serttir. O hiçbir zaman büyük bir direk gibi kalın da değildir. Tam tersine o, incecik bir direk gibidir, demiş.

Filin hortumuna dokunan:

– Fil, bir oluğa, boruya benziyor, demiş.

Filin sırtına dokunan:

– Olukla hiç alakası yok, kral tahtı gibi düz bir hayvandır, demiş.

Filin kulağına dokunan da:

– Hayatım üzerine yemin ederim ki, fil yumuşaktır. Onda sertlik mertlik yoktur. Ne küçücük bir direk gibi, ne de kocaman sütun gibidir. Bir oluğa, bir kral tahtına da benzemiyor. O sadece kalın ve enli bir deriden yapılmış yelpaze gibidir, demiş.

Hepsi de filin neresine dokunduysa ona göre fili tarif etmişler. Tıpkı CHP'lilerin 18 maddeyi anlatması gibi…

CHP 18 maddeyi bu şekilde anlatmaya devam ederse, vatandaşta CHP'lileri dinlemek yerine pişti oynamayı tercih edecektir elbette.

Yorum Yazın