Ahmet ÖZER
Ahmet ÖZER

Hangi ülke meclisinde terörist besler?

17 Ocak 2022
3 dk Okuma
8 ay önce
Hangi ülke meclisinde terörist besler?

Türkiye son 40 yıldan fazla bir süredir terörle mücadele eden bir ülkedir.

Bu mücadele elbette sadece dağda PKK ile değil içerde de bu mücadele devam etmektedir.

Dağda PKK ile mücadele ederken ülke içinde de FETÖ, DEAŞ, DHKP-C ve buna benzer sol marjinal terör örgütleri mücadelesi sürüyor. Ancak! PKK’nın meclisteki kravatlı teröristleri tam anlamı ile mücadele edilmemektedir.

Zira HDPKK’nın meclisteki kravatlı teröristleri bu milletin vergileri ile Milletvekili maaşı alıp ve devletin tüm sosyal imkânlarından faydalanırken diğer taraftan da yine bu millete kurşun sıkmaya devam etmektedir.

Bu millet HDPKK’nın dağdan terörist kıyafetlerini çıkartıp meclise getirdikleri teröristlerin milletvekili olunca teröristlikleri bitmeyeceğini çok iyi bilmektedir.

HDPKK’lı birçok isim bu teröre ve teröriste desteklerini açık bir şekilde göstermektedir ancak Milletvekilliği dokunulmazlıkları olması sebebi ile istedikleri gibi bu ülkede at koşturmaya devam etmektedir.

HDPKK’nın Milletvekili Semra Güzel isimli milletvekilinin 2017’de operasyonda öldürülen bir teröristle çekilmiş fotoğraflarının çıkmış ve halen bu milletvekili bu ülkenin meclisinde milletvekili olarak görevine devam etmektedir.

Şimdi sözde gelişmiş demokrasi ile yönetilen hangi batı ülkesinde böyle bir olaya müsamaha ile bakılır merak ediyorum.

Türkiye derhal bu milletvekilinin dokunulmazlığını kaldırıp hukuk önünde hak ettiği cezayı vermesi gerekmektedir.

Bu ihanete başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Biz parlamentomuzda bu tür birilerini görmek istemiyoruz. PKK terör örgütü uzantılarını parlamentomuzda görmek istemiyoruz"

Bahçeli, "Biz, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde terörist istemiyoruz. HDP'yi Türk siyaset ve demokrasi hayatında bir saniye bile görmeye tahammül edemiyoruz. Anayasa Mahkemesi'nin görevini de yapmasını bekliyoruz diyerek tepki göstermiştir.

HDPKK ile millet ittifakında ortak olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu teröriste laf söylemek yerine yine her zamanki gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı suçlamayı tercih etmiştir.

Kılıçdaroğlu açıklamasında; “Bu fotoğrafı gördüğümde sordum, ‘Ne zaman çekilmiş’ diye. Bunların İmralı’ya masa attıkları dönemde, açılım döneminde o fotoğraf çekilmiş. Bu fotoğrafın muhatabı doğrudan doğruya Erdoğan’dır. Nasıl oldu? Açılımda bu işler olduysa sen neredeydin, bu ülkeyi yönetmiyor muydun, aklın başında mıydı? Bunların sorulması lazım diyerek yine ortaklıklarının bozulmasında çekinmiş ve HDPKK’ya tek kelime edememiştir.

Millet ülkesine ve milletine düşman olan bir Milletvekilini istememektedir hangi parti üyesi olursa olsun teröre bulaşmış veya terörü öven hiçbir milletvekili o çatı altında bulunmaması gerekmektedir.

Bu milletin verdiği vergiler ile TBMM’de terörist beslenmemelidir.

Yorum Yazın