Ahmet ÖZER
Ahmet ÖZER

Halil Konakcı Hoca üzerinden İslam’la mücadele ediyorlar

01 Ağustos 2022
3 dk Okuma
4 ay önce
Halil Konakcı Hoca üzerinden İslam’la mücadele ediyorlar

Ankara Melike Hatun Camii İmamı Halil Konakcı’nın bir sohbetinde sarf ettiği sözler üzerine belli bir kesim hemen ayağa kalktı ve Halil Konakcı’yı eleştirme bahanesi ile her zaman yaptıkları gibi İslam’a ve Müslümanlara hakaret etmeye başladılar.

Halil Konakcı sohbetinde; “Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkânı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık. 100 yıl önce dedelerimizin yatak odasında göremediği kıyafetleri biz çarşıda pazarda plajda görüyoruz"

Hiç mi kıskanmıyorsun. Bu kadınların başında yok mu adamları, abileri, babaları, kocaları? Geçtim helali haramı hadi buna inanmıyorsun. Tamam, ateistsin, imanın zayıf... Ya hiç mi kıskanmıyorsun? Kızın, karın öyle sokağa çıkarken, video paylaşırken hiç mi vicdanın sızlamıyor? Benim aklım bu işi almıyor. Allah sonumuzu hayretsin…” diyor.

Halil Konakcı’nın anlatış biçimini eleştirebilirsiniz elbette ancak söyledikleri yalan mı?

Bence Halil Hoca söylediklerinde son derece haklı ancak ifade biçimi biraz sert olduğu için tepki çekmektedir.

Halil Konakcı bu sözleri CHP’nin iktidarı döneminde söylemiş olsaydı sonunun ne olacağını hepimiz iyi biliyoruz. CHP’nin ilk yıllarında muhalefet eden imamların akıbetlerinin ne olduğunu hepimiz iyi bilmekteyiz.

Halil Konakcı’nın sözlerine ilk tepki her zaman olduğu gibi CHP’li Gürsel Tekin ve Özgür Özel olmak üzere birçok CHP’li isim ve yandaş gazetecilerinden geldi.

CHP’nin daha önce İslam’a “çağdışı” diyerek hakaret eden ağzı bozuk Milletvekili Özgür Özel  Halil Konakcı’nın sözleri için “pis dil” ifadesini kullanıyor.

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer “Hemen görevden alınsın”,

CHP Milletvekili Gürsel Tekin ise, “Hoca, seni hayallerinin ülkesine kavuşturacağım. Kabil’e tek gidiş uçak biletin benden. Bavulunu topla hemen rüyana kavuş. Laik Cumhuriyetin ekmeğini yeme. Tam istediğin hayatı yaşa” diyerek hakaret ve tehdit ediyor.

CHP’nin istediği imam ve vaiz profili elbette bu değil.

Zira CHP laik bir imam ve bu imamın kürsüden laiklikten çiçekten böcekten bahseden İslam’ı anlatmayan kimseler istemektedir.

Hatta mümkünse hiç imam ve vaiz olmasın. Olursa da laik olsun ve sadece cenaze namazı kıldırsın kâfi. 

Sebep CHP’nin İslam’la ve Müslümanlarla olan derdini biliyoruz ve CHP’nin kuruluş ilkesinin bunlarla mücadele etmek olduğu da bir gerçek. Ayrıca CHP ve CHP’li isimler bu görevlerini yerine getiriyorlar.

Peki, CHP’nin Halil Konakcı üzerinden İslam’a ve Müslümanlara saldırmalarına CHP’nin 6+1 masadaki sözde muhafazakâr ortakları neden tepki göstermemektedir.

6+1 masada bulunan sözde muhafazakâr SP, GP ve Deva partili hiçbir isimden CHP’li bu isimler için tek kelime etmediler.

Bu partiler söz konusu Erdoğan olduğu zaman hemen aslan kesilirler ama ortakları İslam’a ve Müslümanlara hakaret ederken tek kelime etmemektedirler.

Onların ortaklıklarının sürmesi için İslam’a hakaret serbest mi acaba?

Yorum Yazın