Cengiz DÖNMEZ
Cengiz DÖNMEZ

Golcü şart

17 Ağustos 2022
3 dk Okuma
3 ay önce
Golcü şart

Süper Lig’de ve Avrupa Kupası maçlarında oynadığımız maçlarda gördük ki bu takıma iyi bir golcü lâzım.

Ankaragücü ve Başakşehir maçlarında attığımız tek bir gol bile yok.

Pozisyona giriyoruz ancak son vuruşu, gol vuruşunu yapamıyoruz.

Cıkaleşhi’nin yanına golcü diye alınan Muhammet Demir, Konyaspor’un beklentilerini karşılayamıyor. Zaten fizik olarak da golcülükten çok uzak. Uzun boylu defansların arasında kayboluyor.

Stad zemininin bozuk olması yüzünden sahamızdaki maçı Eskişehir’de oynadık. Sebebini biliyorsunuz.  Kardeş Eskişehir, her zaman ki gibi yine Konyaspor’a gerçek ev sahipliği yaptı. Ancak binlerce taraftarımızın oraya gitmesi elbette ki mümkün olmadı. Bana göre stad zemini iki ayda düzeltilemez. Bundan sonra sahamızda oynayacağımız birkaç maçı başka sahalarda oynamak zorunda kalacağız.

Başakşehir, lig’in iyi takımlarından biri.  Zaman zaman başa-baş mücadele ettiğimiz anlar da oldu ancak İstatistiklerde Başakşehir daha öndeydi. Maç boyunca bir tek kornerimiz bile olmadı. Bu, her şeyi anlatır. Her iki takım da, özellikle uzatma dakikalarında gol fırsatı yakaladı ama değerlendiremediler.

Başta da dediğim gibi iyi bir golcü şart. Uche diye biriyle anlaşma yapıldı ancak onda bir pürüz var. Topçunun Konyasporla anlaşmasını yapan menecerin sahte olduğu söyleniyor. Gerçek menecer, yazılı müracaat yapmış, benim onayım ve haberim yok diye. Bu yüzden lisans çıkarılamıyormuş.

Umarım sorun halledilir. Yoksa bu sezon gol kısırlığı çekeriz.

Yorum Yazın