A.Osman Renklibay
A.Osman Renklibay

GİDİŞ NEREYE?

15 Nisan 2019
3 dk Okuma
3 yıl önce
GİDİŞ NEREYE?

Doğrusunu söylemek ve yazmak gerekirse Konyaspor bu değil.
Rıza Çalımbay’dan sonra sanki takıma sihirli bir değnek dokundu ve adeta götün götün gidiyor. Allahtan rakipler de kötü ve sezon başında toplanan puanlar varda. Düşme sıkıntısı yok görünüyor. Eğer lig  bu kadar kısa  zaman kalmasa, Konyaspor daha aşağılarda kritik bölgede olurdu.
Öncelikle bu takımın bu hale gelmesinde teknik direktör Aykut Kocaman ve yönetimdir. Takımın kadrosu belli idi. Ara transferde bu göz önüne alınarak kadro sakatlık ve cezalılar durumu da düşünülerek kadro genişliği olmalıydı. Bu yapılmadı.
Takımın performansı her maçta düşmektedir. Bunu teknik direktör çözmelidir. Yönetim teknik direktör oturup buna çare bulmalıdır. Konyaspor’un en büyük gücü taraftardır. Böyle 9 maçta galibiyet alamazsanız, taraftarın da sabrı biter ve Konyaspor’u gelecekte daha zor bir dönem başlar. 
Konyaspor Sivasspor önünde bir puanı almışsa şanstır. Takım adeta sahada yürüyor. Mücadele yok. Kademe anlayışı, hücum organizasyonu yok. Bunu kim çözecek. Elbette teknik direktör çözecek ama, nerede...

Yorum Yazın