Ufuk Kendirci
Ufuk Kendirci

Gerginlik yaramadı

09 Nisan 2022
3 dk Okuma
5 ay önce
Gerginlik yaramadı

Rizespor maçları her zaman heyecanlı olmuştur. Ev sahibi için bu maç kader maçı olsa da Konyaspor oyunun içine neden bu kadar çok girdi anlamadım.

İki takımın ligdeki konumlarını bilmeyen birisi Rize'deki 90 dakikayı izlese İ.H Konyaspor'un küme düşme potasında olduğunu düşünürdü. Bu kadar stres ve gerginlik olmaması gerekirdi. İkincilik yarışı takımın psikolojisini etkilemiş.

Halbuki ilk golde yeşil beyazlılardan geldi. Son haftaların yıldızı Bytyqi takımını öne geçirdi. Ardından Konyaspor topa basıp rakibi oyundan düşürmek yerine Rizespor'un yüksek tempolu oyununa kapıldı. İleride top tutamayan Konyaspor ev sahibini cesaretlendirdi. Geçen haftanın en iyisi Oğulcan- Amir tandemi bu sefer uymadı. Soner daha başarılı olabilirdi.

İlk yarının sonunda gelen gol Rize'ye moral verdi. Amilton'un atılması ise oyunu tamamen değiştirdi. Amilton'un ikinci sarısı bana sert gibi geldi. Hakem hatası demiyorum saygı duyuyorum ama vermeseydi de nasıl oldu denilmezdi. Rahmanovic ise büyük hata yaptı. Hakeme dokunmak her yerde kırmızı kart çıkar. Birde karttan sonra hakemin üstüne yürümek... Cezasız kalmamalı.

Yorum Yazın