Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ
Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ

Genç, Dinamik Başkan; ÖZGÖKÇEN

15 Kasım 2021
3 dk Okuma
10 ay önce
Genç, Dinamik Başkan; ÖZGÖKÇEN

Mesleğindeki, siyasetindeki başarılarını Konyaspor’da sürdürüyor.

Siyasette ve Spor ’da dün yoktur.

Genç, dinamik, ufku geniş, temkinli bir Başkan Fatih Özgökçen.

Yönetim Kurulu ile uyumlu, teknik heyet ile mesafeli, başarıyı takdir ederken, galibiyet sonrası dahi eksiklikleri açık yüreklilikle ifade eden genç bir başkan. Kulüpler Birliğinin en genç başkanı. İlk 12 haftayı ilk 3 sırada geçen, İstanbul takımlarını geride bırakmış bir kulübün merak edilen ismi.

Bir dönem görev yaptığım Kanal 42 Televizyonunda Spor 42’ye katılan ve Kaan Kurşun ile Ferhat Türkoğlu’nun, 35’e yakın sorusuna samimi ve içten cevaplar veren Fatih Başkan’dan benim dimağımda kalanları aktarmak isterim.

İstişareler sonrası bu zor görevi kabul ettiklerini dile getiren Fatih Özgökçen, “bugün gelinen noktada iyi ki görevi kabul etmişiz, elbette futbol önemli ama amatör branşlara ve alt yapıya da önem vereceğiz. Bireysel olarak ta başarılı sporcularımız var. Bu branşları aktif hale getireceğiz” dedi.

5 ŞİŞEYE BEDAVA BİLET

Kulübün borç yükünden, ödemelerden, transferlerden, tesislerden, kulüpler birliğindeki temaslar gibi birçok konuya değinen Başkan Özgökçen, Çaykur Rizespor maçı ile birlikte Sosyal Projeleri de hayata geçireceklerini dile getirdi. Başkan, “YEŞİL TRİBÜN” uygulaması ile 5 adet plastik veya Cam şişe getiren ve Pandemi önlemlerini yerine getirmiş, her taraftarın RİZESPOR maç bilet ücreti, passolig kartına kulüp tarafından karşılanacağı müjdesini vermiş oldu.

“MAÇ MAÇ GİTMEK İSTİYORUM”

Yönetim olarak Ligde henüz bir hedef belirlemenin erken olduğunu belirten Yeşil-Beyazlı takımın başkanı, “Lig devam ediyor, daha 12.haftadayız, şu anda maç maç gitmek istiyoruz. Önceliğimiz kulübün mali yapısı, Konyaspor’un geleceğini ipotek altına alacak hiçbir işe girmeyiz. Ama hedeflere yönelik oyuncu ihtiyacı olursa da gerekeni yaparız. Scout ekiplerimiz çalışıyor. Teknik heyetin raporuna göre transferi şekillendiririz. Hassas davranıyoruz, mevcut kadromuzda yüksek karakterli oyunculardan kurulu, bu da beni mutlu ediyor.” şeklinde görüş belirtti.

“KRAVETS SÖZLEŞMELİ OYUNCUMUZ”

Artem Kravets konusuna da açıklık getiren İttifak Holding Konyaspor Başkanı “Kravets, bizim sözleşmeli oyuncumuz, kadroda olup olmaması teknik heyetin kararı. İdmanlara çıkıyor. Şimdiye kadar huzur bozucu davranışı olmadı. Kupa maçları var, süre alabilir, çalışmasını sürdürüyor” dedi.

“İMZALAR YAKIN”

Sözleşmesi bitecek olan futbolcularla yeniden anlaşmayı planladıklarını sözlerine ekleyen Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, İlhan Palut ile de yola devam etmek istediklerini belirtti. Palut’un çok çalışkan olduğunu, şehir ve yönetim kurulu ile de uyum sağladığını sözlerine ekledi.

Başkan, gelecek yıllarda Konyaspor’un önüne isim sponsoru almak istemediklerini de dile getirdi.

Yorum Yazın