A.Osman Renklibay
A.Osman Renklibay

Futbolun ADALETİ

05 Şubat 2018
3 dk Okuma
4 yıl önce
Futbolun ADALETİ

Şunu hemen belirtelim.
Konyaspor’un ligde oynadığı 19 maçın hemen hepsini yaz izledim, yada basından okudum. Yeşil-Beyazlılar bu 20. Maça gelinceye kadar  bu kadar hırslı, bu kadar akıllı ve b kadar kazanma arzusu yüksek bir takım olarak  böyle gördüm.
Dünkü maçta çok iyiydi. Rakip lider ve güçlü ve iddialı bir ekipti ve son 4 maçta hep galip gelmişti. Konya’dan en azından bir beraberlik istiyordu. Buna birazda Konyaspor defansının bir anlık hatasıyla  yakalayıp galibiyete ulaşmıştı. Ne var ki, Konyaspor’un bitmek bilmeyen mücadelesi  ve Fofana’nın oyuna girmesiyle daha da alevlendi ve yine forvetin yapamadığını Skubic yaptı ve bir puan geldi ama, asıl sevineceğimiz konu ise Orkan’ın son anda direkten dönen topu eğer gol olsa isi harika olacaktı.
Bence Konyaspor’un  Yahoviç’in kafa golü bal gibi goldü ama, herhalde hakem Halis Özkahya bu kadar erken gol beklemediği için Konyaspor’un golünü iptal ederken, anlamsız ve standart olmayan faullerle de oyun kalitesini düşündü.
Başakşehir çok bocaladı. Ancak tecrübeli ve yıldız oyuncuları ile oyun A.Avcı’nın hamlesiyle düzeldi ve Konyaspor beklemediği bir anda   golü yedi. Bu golü de defans ve Serkan çıkartmalıydı diye düşünüyorum.
İlk yarım saatte Konyaspor tam anlamıyla üstün oyun sergiledi. Başakşehir istediğini sahaya yansıtamadı. Golün dışında bile ciddi bir pozisyonu yoktu.Bildiğim M. Başakşehir’i pozisyona girme noktasında ise Konyaspor karşısında etkisiz gördüm.
Taraftardan da bahsedecek olursak, yeşil-beyazlı taraftarın coşkusu ve takıma destekleri de yine her şeyden önemliydi.Bence bu coşku takıma büyük doping oluyor. Başakşehir’in  skoru korumak adına oyun temposu düşürdüğü anlarda etten duvar olmalarını da yadırgadım.Yine son dakikalarda taraftarın anlarda bile  desteği ve coşkusu düşmedi. Onları da tebrik ediyorum.
 

Yorum Yazın