Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ
Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ

Fener’e karşı favori olmak

29 Ekim 2021
3 dk Okuma
11 ay önce
Fener’e karşı favori olmak

Kayserispor karşısında aldığı stratejik galibiyet sonrasında moral bulan Konyaspor, 11. Haftada sahasında oynayacağı maça favori olarak çıkacak. Böyle bir maça bu duygularla çıkmak bile güzel. Formsuz Fenerbahçe karşısında evinde aldığı başarılı sonuçlara bir yenisini eklemek arzusunda olan Anadolu Kartalı için bu maçın sonucu aşağı ile yukarı arasındaki yeni rotamızı belirleyebilir. Eğer hedef üst sıralar ise böyle maçlar belirleyici olabilecek maşlar. Rotamızı çizecek özellikte maçlar. Altay takımı gibi ‘Lig’de kalalım yeter’ dersek, 3 ileri 2 geri gideriz.

Konyaspor, üçlü defans hattı ile oynayan rakibinin savunma zaaflarını değerlendirirken, rakibin orta saha ile forvet arasındaki bağını da kesmeye çalışacak. Fenerbahçe’nin zaaflarını değerlendirirken, konuk ekibin bireysel yetenekteki yıldızlarını tabii ki yok saymıyorum. Kadro kalitesi ve takım bütçesi açısından yanına bile yaklaşamayız. Hatta müthiş bir camia baskısı ve kazanmak zorunda olmanın zorunluluğunda Konya’ya gelecek olmaları hem avantaj hem dezavantaj. Bu durum lehimize olacakken, tam tersi sahadan farklı bir yenilgi ile ayrılmamıza da yol açabilir. 

Sarı-Lacivertli takımın çok hırslı geleceği belli. Teknik heyet ve futbolcularımızın bunun farkında olduğunu tahmin etmek zor değil. VAR hatasının yaşanmadığı, hakem kararlarının öne geçmediği bir maçta puana bir adım önde olduğumuz açık. Yoksa 12. maçımızda sahamızda yenilmemezlik serimiz acı şekilde son bulur.

Oynadığı oyun ve Lig’de gösterdiği başarılı grafik ile takdir toplayan Konyaspor’un ikisi ligde olmak üzere son 3 maçını kazanamayan Fenerbahçe karşısında favori olarak gözükmesi bile heyecan ve gurur verici bir duygu. Tarihte Fenerbahçe’nin favori olarak gelip, zor durumlara düşüp, el, kol ile gol atıp kazandığı maçları da unutanlara hatırlatalım. Cumartesi günü hepimizi zorlu ve güzel bir karşılaşma bekliyor.

Yorum Yazın