Oğuz Dizer
Oğuz Dizer

FAZLASI OLURDU... OLMADI !

06 Kasım 2018
3 dk Okuma
3 yıl önce
FAZLASI OLURDU... OLMADI !

Kaptan Ömer Ali 66’ da örneklediği iki sarı karttan, bir kırmızı görme ustalık ve çabukluğunu henüz 6. dakikada becerseydi keşke !
Evet ! Henüz müsabakanın başında öne geçecek olan konuk Konyaspor ; 90 dakikayı kemiksiz, tertemiz löp et kriterlerinde götürürdü bence. Geceyi henüz işin başında 66’ya bağlamayı beceremeyen genç adam, jet servis kriterlerinde önce Robinho ve hemen ardından Torje’ye daldı ve gemisini hem kaptansız, hem de eksik bıraktı!
17. dakikada Ziya pasında bomboş pozisyondaki Kone ‘ ye doğru giden topu Uğur Demirok mükemmel kesti ve olası Sivas golünü önledi. 29’da da Serkan mükemmel bir hamleyle demarke Ziya’nın net kafa vuruşunu çizgide önledi. 
Sivasspor kendi sahasında oynamanın rahatlığıyla daha baskılı gibi gözükse de, pozisyonlarda son konuşanlar hep Konyaspor’lu futbolcular oldu. Daha doğru ve etkili oynuyorlardı yani. Üstelik ev sahibi Skubic etkinliklerine karşı Ziya ve Uğur Çiftçi ikilisiyle önlem almış, aralarına da Robinho’yu katmıştı. Fakat Rıza Çalımbay ve ekibi tüm proje ve planları etkisiz bıraktı. Ferhat öylesine güzel kademe anlayışıyla mücadele etti ki , umarım çok savunmacı ders aldı.
48 ve 49’da Ömer Ali ve Yatabare tehlikeleri havada kaldı ! 
Bu arkadaşlar mutlaka her gün özel gol çalışması yapmalı. Sadece yetenek yetmiyor, şahsa özel antrenman star otobanında olmak ve oralarda yarışmak isteniyorsa sporcunun olmazsa olmazı diye kabulleniliyor!
63’te Yatabare yanlış yaptı ve bence ucuz yırttı. Ondan sonra oyunun sentesi, sporcuların asap vaziyetleri olumsuzluğa doğru kaydı. Uzun lafın kısası Konyaspor’un galibiyet umutları da, azaldı. Oysa bu zorlu oyundan 3 puan çıkarma adına tüm gereklilikler sahneye konmuştu. 30 dakika süresince kaptansız ve eksik kalan Konyaspor tek puana razı oldu. 0-0 Hayırlısı...
 

Yorum Yazın