Serdar USMAN
Serdar USMAN

Erdoğan’dan ardarda muhteşem sürprizler!

13 Ekim 2020
3 dk Okuma
1 yıl önce
Erdoğan’dan ardarda muhteşem sürprizler!

Aslında günden güne iyiye gidiyoruz. Farkında mısınız?

İşte bu gidişatımızdan ötürü rahatsız olup, bunu türlü ayak oyunlarıyla bozarak geçmişin güdülebilir Türkiye’sinin sürmesini istiyorlar.

Ne denilirse yerine getiren ve sözlerinden çıkmayan bir Türkiye işlerine geliyor.

Durum bu minvalde ilerlerken çıkan bir yiğit ses tüm planlarını anında bozuverdi. Çalışma stillerini bilen yeni Türkiye’nin bilinçli ve en önemlisi karakterli idaresi hele bir yerinizde durun her işimize burun sokmayın diyerek adımlarını donduruverdi. Hiç beklemiyordular. Alıştıkları Türkiye bundan çok farklıydı. İçimizden satın aldıklarıyla diledikleri gibi bizi çekip çeviren bir askeri sulta ya da sivil siyasi oluşumlar bir anda sona ermiş, şahsiyetli ve atılan tüm adımlarda iştahlarını kabartan şımarık Avrupalılık kriterleri sona ermiştir.

Ekonomik alanda milletçe zorlandığımızı kabul ediyorum. Ama gelişmiş ülkelerde örneğin Almanya, Fransa, Beçika gibi gelişmiş ülkelerde bizzat ziyaret ettiğim orada yaşayan gurbetçilerimizin ve o ülke yerel vatandaşlarının nasıl zorluklar, ağır ödeme koşulları, standart faturalandırmalar ve nicelerinden zorlandıklarını çok dinledim. Lütfen sabredelim buna fazla takılmayalım. Önceliklerimizi güncelleyelim.  

Fransız güdümlüsü Makron’un şımarıkça kendi sınırından katbekat uzakta ki bölgede dilediğini yaptırma kudurganlığı ile sağa sola saldırıp Türkiye’ye ambargo seçeneklerini ortaya atmasının sebeplerini iyi biliyoruz.

Çünkü damarlarına kan pompalayan sömürü düzeninin sona ermesi, diğerleri üzerinden nefes alma ve canına can katma süreci, Türkiye’nin atılımlarıyla sona erecek. Bunu şimdiden görüyorlar.

Hiç razı gelirler mi? İstediği gibi güdebildiği kara kıtanın saf insanının kaynaklarını kendi istikbali için kullanma imkanından mahrum kalmak ister mi?

Siyasetlerinde, birileri ezilirken diğerleri saltanat ve şatafat içerisinde at oynatacak.

Bütün mevzu istikbal endişeleri!

Türkiye’mizi sömürgeleştiremediler ama içimizde ki satlıklarla çeşitli yönlerden hızımızı kestikleri için nefesleniyorlardı.

Şimdi bizim attığımız ileri adımlar, bunlarda yıkım etkisi oluşturuyor.

Ayasofya’mızı cami olarak açmamızla ilk şoku yaşadılar.

Karadeniz’de keşfettiğimiz doğalgaz yatağıyla bir anda dümura uğradılar.

Baktılar ki Akdeniz’de de aynı kararlılığı gösteriyoruz, kudurganlıkları iyice arttı.

Üstüne bir de Kıbrıs’ta hayalet şehre dönüşen Maraş açılınca afalladılar.

Kanalistanbul yatırımını da istemiyorlar. Bunun için CHP’yi kullanarak var güçleriyle saldırganlaşarak bize geri adım attırmaya çabalıyorlar. Çünkü kanal demek İstanbul Boğazının doğal dokusuna zarar veren etkenler nedeniyle geçişlerin yeni kanala aktarılması ve bu vesileyle Türkiye’ye ciddi bir gelir kaynağının sağlanması demek. Olan bitenin farkındalar. Kudurmaları bu yüzden!..

Azerbaycan’a yönelik Ermeni saldırısında ki kararlı tutumumuz, bizi kışkırtarak ülkece savaşa dahil olmamızı sağlayamadıkları için bir daha şok oldular. Türkiye bu çatışmaya aktif olarak adım atıverseydi hemen bahaneye sarılıp orantısız güç bahanesini öne sürerek ülkemizin üstüne çullanacaklar, bizi zayıf düşürmeyi deneyeceklerdi. Ama Türkiye’miz artık bunların şifrelerini kırdığı için taktik oyunlarına düşmüyor.

Harp Sanayi atılımlarında da ses çıkarmamız oldukça rahatsız ediyor. Kendi üretimimiz olan İHA ve SİHA’larla terör örgütlerinin canına okuyan Türk ordusu canlarını sıkmaya yetiyor. Kanada, bu araçlara monte edilen kameraların satışını durdurmuş. Ama biz boş durmuyoruz ki! O teknolojinin çalışmaları da çoktandır yürütülmekte olduğu için dimdik durarak “Sizden kamera da istemiyoruz, kendimiz imal edeceğiz.” diyecek kadar güç olabildik hamdolsun.

Hani hatırlarsınız! Yıllar önce İsrail’den alınan İHA’ların bile sadece tamir ve bakımı için kırk dereden su getiriyorlardı.

Düşünsenize! Koskoca sismik araştırma amaçlı iki gemi yapılmış, bundan hiç haberimiz olmamış. İşte bu adımların ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu düşünebiliyor musunuz?

Bu istihbarat dehası adım beni oldukça mutlu etti. Demek ki içimizde ki sızıntılar temizlenmeye başlamış. Hatta temizlenmiş.

FETÖ unsurlarına dönük temizlik harekatı yapılmamış olsaydı, devletin her kademesine çöreklenen elebaşları ve piyonları kanalıyla tüm yapılanlar bir anda deşifre edilerek bu açılımın önü kesilecekti.

Sayın Erdoğan’ın dediği gibi birilerini daha çok rahatsız edeceğiz. 

Rahatsız olanlar kah içimizde CHP gibi siyaset üretemeyen ve ardına takılanlar olacak kah dışımızda dost görünümlü kahpe devletler olacak. Ama hepsini rahatsız etmeye devam edeceğiz.

Belki bizler sıkıntılı dönemler yaşadık ama evlatlarımız bizden yıllar sonra kendinden emin ve atılımlarıyla tüm dünyayı dize getirebilen bir Türkiye’de yaşamanın gururuyla hareket edecekler. Avrupa’nın çocuk ve gençlerine gıptayla bakarak iç geçirmeyecekler. Bizlere ardımızdan dua edecekler. Onca hengame içinden bunu başarmamıza vesile olanları iktidara taşımamız vesilesiyle çok dualar alacağız. Çünkü bu kararlı atılımların açık ve net semeresi, ilk etap olan günümüzde sancılı geçebilir ama 40-50 sene sonra daha net ortaya çıkacak, takdirde varsa o gururu hep birlikte yaşarız inşallah.

Hep umutlu olun, umudunuzu asla kaybetmeyin…

Yorum Yazın