Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ
Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ

En - diri üç puan

21 Aralık 2021
3 dk Okuma
9 ay önce
En - diri üç puan

Geçmişte son 9 maçın 8’i berabere bitmiş bir İH Konyaspor – FT Antalyaspor maçının daha 9.olası beraberliğini Skubiç- Ahmed Hassan- Endri Çekici üçlüsü bozdu. Zirvedeki takımların bir birleriyle oynadığı ve lider Trabzonspor’un dışında her takımın puan kaybettiği haftayı çok değerli bir galibiyet ile kapattık.

Taraftardan müthiş bir destek vardı. Kritik virajı kayıpsız geçmek önemliydi. Lig sıralamasında haftayı puan farkıyla geçerek 2.sıradaki yerimizi koruduk. Adeta Sihirli bir üç puandı. Son dakikalarda berabere mi bitecek acaba diye ölüp ölüp dirilirken, EN-DİRİ üç puanımız oldu, ENDRİ vesile oldu. Üçüncü sıradaki takımla 4 puanlık farka ulaştık.

Savunma ağırlıklı ve bir puana oynayan Malatya spor, buradan istediğini alıp gitmişken, aynı oyun anlayışıyla sahada olması beklenen Antalyaspor karşısında olası bir kayıp üzerdi.

Kilitlenen oyunda tüm kozlarını oynayan İlhan Palut Hocam, canını dişine takan ve son düdüğe kadar ısrarla golü arayan futbolcularımız, sahaya yansıyan zirve adımlarının sinerjisi, enerjisi uzatmalardaki iki dokunuşla muhteşem coşkuya dönüştü.

Son dakikalarda atılan veya yenilen goller can acıtır. Tam bitti derken, kaynar sular dökülür adeta, Antalyaspor’un başına gelen gibi, Beraberliğe gelen 90 dakika ’ya kadar da dersini bir puan üzerine iyi çalışan konuk ekip kalecisinden, yedeklerine kadar Konyaspor’un galibiyeti çok istediğini hesaba katamadı.

Serdar Gürler bu maçta Skubiç’e daha çok yardım etti. İstekli, coşkulu ve son maçlarda olduğu gibi etkiliydi. Takım olarak ayağa isabetli pas oranında ve topun hâkimiyetinde öndeydik.

İlk yarı konuk ekip diri gibi gözükse de ceza alanında etkili bir pozisyon vermedik. Kaleden uzak oynamalarına müsaade ettik. Her iki takımda savunmalarından çıkarken birbirlerine baskı uyguladı. Top Konyaspor’dayken Antalyaspor hemen 5’li savunmaya geçti.

M’Poku , Ahmet Hassan ve Michalak hamleleri ile baskıyı artırıp gol aramaya başlayan Konyaspor kilidi açmakta zorlandı. 80’de sahaya Çekici çağrıldı. 86’da önce M’Poku iyi vuramadı, seken topu Mısır Prensi Ahmed Hassan gole çevirse Konya Prensi olacaktı. Maç bitti derken, Skubiç klasik uzun taç atışında Ahmed Hassan’ın yerden adeta füze gibi yükselerek aşırttığı topa ENDRİ ÇEKİCİ tık diye dokundu, top öyle bir yere gitti ki, ÜÇ PUAN Konyaspor puan hanesine yazılmıştı bile.

Hem Trabzonspor’u takip etmek hemde takipçilerle puan farkını açmak adına harika bir 3 puan aldık. Böylece puan kaybeden A. Hatayspor, Başakşehir, Alanyaspor, Fenerbahçe’den puan olarak ta bir adım öne geçtik.

Lider Trabzonspor ile puan farkını koruduk. Konyaspor bitti demeden bitmez dedik. Galibiyetin keyfini çıkaralım ve yeni hedefe odaklanalım.

Yorum Yazın