Lütfi AYHAN
Lütfi AYHAN

Düğün evini yas evine çevirmeyelim

13 Ağustos 2020
3 dk Okuma
2 yıl önce
Düğün evini yas evine çevirmeyelim

86 yıldır milletimizin özlemle beklediği bir vuslatın, hasretle beklediği bir kavuşmanın bayramını yapmayı, sevincini yaşamayı bu millete ve  bu uğurda zaman, para, enerji harcayan yiğitlere çok görmeyelim. Bu mutlu ve serapa sevinç dolu “düğün” gününde milletimizin söylediği zafer şarkılarını kim ona çok görürse,  o kişi bilsinki kendisi bu milletin dostu değildir. Vefalı, sabırlı, çalışkan, özverili halkımız, atalarının dile getirdiği  “Düğün yerinde oynanır ölü evinde ağlanır” sözü gereği “Ayasofya Düğününü” doyasıya yaşayacağı bir demde suni bir gündem ile (İ.S) onu bu sevinçten mahrum etmek, hem bu zaferde başrolü oynayan sayın Erdoğan’a bir saygısızlık ve vefasızlık hem de halkımıza bu sevinci yaşatmayarak ona yapılmış bir kadir bilmezliktir.

“ERDOĞAN DEDİYSE YAPAR”

Türkiye siyasetinin  son 20 yılına  damga vuran Sayın Cumhurbaşkanımızın iç ve dış kamuoyunda öne çıkan en büyük özelliği söylediğini  yapması, karar verdiğini icraata geçirmesidir. Bu durum bir siyasetçi için çok büyük bir onur ve pek büyük bir şereftir.  Hatırlayalım o bir şey için “ yapacağız” dediğinde birçok kimse, “ yapamazsın, yapamaz, yaptırmazlar, gücün ve yüreğin yetmez…” derdi: 

-Paradan  6 (altı) sıfır atacağız…-

-Hadi ordan…

- Başörtüsünü halledeceğiz,

-Rüyada mı?

- Şu kadar duble yol, şu kadar hızlı tren  yolu yapacağız.

-Neyle?

-Sağlık sistemini en güzel hale getireceğiz

- Hayaller ne güzel değil mi?

- Dünyanın en büyük hava limanını yapacağız…

- Ufak at da civcviler de yesin!

Avrupa’nın en büyük hastanesini yapacağız, dünya markası  şehir hastaneleri kuracağız, Yerli Araba üreteceğiz, Siha,  İha… Üreteceğiz. …

-Gel keyfim gel..

- PKK yı yurt içinde değil yurt dışında (Irakta Suriye’de)  boğacağız

-At bre depreli Hasan dağlar inlesin,

-Kıbrıs’a deniz altından 80 km boru döşeyerek Mersinden su götüreceğiz

-Çılgınlık devlet adamına yakışmaz….

-İstanbul’un iki yakasını birbirine boğazın altından biri demir yolu(marmaray) biri karayolu (Avrasya tüneli)  olmak üzere iki kez bağlayacağız.

-Rüyalar gerçek olsaydı…

Bu ve buna benzer sözler veren Sayın Erdoğan sözlerinin hepsini tek tek yerine getirdi.

- Türkiye’nin en büyük camisini yaptı, başkanlık sistemine geçti, Mavi Tüneli açtı, okullar, hava limanları, her şehre üniversite…Say say bitmez. Elbette geciken oldu, elbette daha güzelleri yapılabilirdi. Lakin bunların hiç biri Sayın Erdoğan’ın güvenilirliğini sarsacak kadar büyük boyutta olmayan eksikliklerdi.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİNDEKİ EKSİKLİKLERİ ANCAK ERDOĞN DÜZELTEBİLİR.

2011 den kabul edilen İST.Sözleşmesi ve ona bağlı olarak çıkarılan kanunlarda  görülen bazı aksaklıklar bu günlerde aniden gündem yapıldı. Bunlar gündem yapılmalıydı ama o gün bu gün değildi. 86 yıllık bir kavuşmanın bayramı yapılırken, İçten, dıştan birçok kurum ve kuruluşun, “ açamaz” dediği Ayasofya’yı  açan,  başta Başkan Erdoğan olmak üzere, çalışma arkadaşları ve halkımız,  bu büyük başarının sevincini, birkaç ay olsun yaşamalı idiler. Gün çuvala girmedi ya. O sözleşmenin eksikleri de elbette giderilir.  Çünkü zaten hem Sayın Numan Kurtulmuş Bey, hem de Sayın Erdoğan “aksaklık varsa giderilir” demişlerdi. Sözleşmeyi savunan KADEM bile sözleşmenin bazı yanlışlarını görerek çekincesini dile getirmişti. Böyle bir ortamda,  böyle bir zamanda "Zaferi" gölgeleyen,  başarıyı ikinci plana iten bir gündem oluşturmak,  korkarım ilerde yapılacak hayırlı işlere takoz olur. Bir de şunu katiyen unutmayalım,   bu sözleşmenin sakıncalı yönlerini Erdoğan’dan başka düzeltecek bir siyasetçi görünmüyor ortalıkta. Amacı üzüm yemek olanlar bu işe sakin, sabırlı, soğukkanlı yaklaşmalı ve millet türkü söylerken ortaya çıkan “korsan ağıtcılar” a da dikkat etmeli.

Yorum Yazın