Oğuz Dizer
Oğuz Dizer

Düdüklü futbol ruleti!

12 Mart 2019
3 dk Okuma
3 yıl önce
Düdüklü futbol ruleti!

En popüler ve tehlikelisi “Rus ruletidir” de, dün gecenin “düdüklü futbol ruleti” bu sezonun belki de 7 ceddine yetti! “Bunca masraf ve emeğe böylesi istikameti belli düdük arızaları, kan doğramaktadır haberiniz olsun!”
Futbol değerleri, güzel renkleri, müthiş heyecanı, eşsiz mücadelesi, kaçırılan-kurtarılan ve değerlendirilen gol enstantaneleriyle, harikulade bir yarış izlendi pazar gecesi.
Konyaspor henüz 5. dakikada 1-0 öne geçemez miydi? Sol arkadan başlayan kontraya ; eğer Mücahit Can’ın muhteşem koşusu fark edilmiş, 76’da Fofana’ya atılan müthiş pas aktivitesi şıklığı uygulanmış olsa ; genç futbol mücahiti ekibini öne geçirebilir ve gecenin seyri değişirdi. Pozisyon şansı henüz oyunun başında heba edildi de... Bu sporcu sadece Konyaspor değil, Türk futbolu için büyük kazanç olacaktır. Aykut Kocaman talim, terbiye, kriter ve değerleri eşiğine uyum şartıyla elbette.
Serkan Kırıntılı rulete şahane heyecanlar katan adamdı. Kara Kartal amansız pençelerine çatır çatır cevap verebilmek için ancak Selçuklu Kartal’ı olmak lazımdı, gerekeni yaptı.
Yaptı da futbol ruleti çarpıklıklarından, Konyaspor makus talihi kurtulamadı. Dakika 5’te organize edilemeyen olası gol şansı ve 90 artıda Kamikaze gibi dalan Kagawa hamlesine çaresiz kalınması dün gecenin onurlu mücadelesine kezzap etkisi yaptı.
Beşiktaş ve Şenol Güneş adına çok kritik ve beklentileri yoğun 90 dakikada, Aykut Kocaman ve futbolcuları helal alın terlerini akıtmış fakat düdüklü tencere kadar dahi güvenilir olmayan düdüklerin gadrine uğramıştır! 
Tek sesli yorumcu korosunun yorumlarına bakacak ve eski düdükleri de dinleyeceğiz. Özellikle Necip kardeşimin, rakibine ceza alanındaki necip hamlesi konusunda! 
Emeklerin bu denli mandepsilerle bezeli olduğu bir sezona hiç rastlamamıştım, uzun hikayenin kısası budur nokta!
Beşiktaş 3-2 Konyaspor 
 

Yorum Yazın