Cennet Beyza ARDAHAN
Cennet Beyza ARDAHAN

Çünkü “Hayat” Vakit Kaybedilmeyecek Kadar Değerli !

05 Ocak 2019
3 dk Okuma
3 yıl önce
Çünkü “Hayat” Vakit Kaybedilmeyecek Kadar Değerli !

Umut dolu yeni yıldan beklentiler deyip başlayabilmeyi isterdim ki temennimiz bu.
Sanırım uçarı bir pembelik hiç yaşatmadı hayat size olduğu gibi bize de. Gerçeğin tam ortasında ateşler içinde buhranlı geceler ve esas olaylar yaşadık hep. Öyle tek tek de gelmedi alayı ile cenk ettik vallahi hala ediyoruz .
Hani Cengiz Aytmatov'un bir romanı var ya ''Gün Olur Asra Bedel '' diyor.İşte o minval üzre yaşıyoruz hayatı.Değişen takvim yapraklarındaki rakamlar  sadece .Çünkü  acılar ve sıkıntılar her gün biraz daha katmerleşiyor. Ama biz Hasbi Allah diyoruz her şeye ve herkese rağmen O'na sığınıyoruz
İç Anadolu'nun orta göbeğinde yapı olarak farklıysan göze batarsın da ilk seni koparırlar şahsiyetliysen esas duruşun varsa son zamanın baba terimi adamsan insansan Allah da gönlünü seviyorsa düzene ayak uyduramıyorsan hep gerçeği arıyorsan panik olma ama vay haline .
Geçmişe bir bak geldi geçti tecrübe ve buruk acı kaldı içinde değil mi ? Olgunluk bu dostum bazıları çifte kavruluyor . Meşakkatli çetin yollar var önünde gerçeğin sırrını  ararken ne mutlu kendi aydınlığın da olup etrafı meşale gibi aydınlata bilene. Geliş amacı belliyken mutluluk beklentisi bize sonradan empoze edilmiş bir yön karmaşa sı. Kainatın en sevgilisi Hz Muhammed Mustafa (SAV) neler yaşayıp nasıl bir tutum içinde bulunduğu bize en güzel örnektir en ağırı en sevgiliyken ona verildi unutma  ! Bir dara düşmüş garip görürsen hatırlat .
Tanınmış olmanın zorluğu bu esas sen anlaşılır olmayı dilerdik de yaşamadan anlamayacaklar anladık zaman la.Eh damdan düşen gelsin dememiş boşa Hoca Nasreddin. İlk olan bilinirlikten öte bakış açısı dar sokaklarında bizi bilsinler istedik siz gibi biz de . Anlaşılmak daha doğruymuş da eksik dua edivermişiz biz meğer.
Bu hayat için sorgulanacağız içimizde buruk acı ayrılık sarhoşuyuz işte.
Görmüşüz unutmuşuz
Ölüm var avutmuşuz
Benliğimizi uyutmuşuz
Dünya içinde seni ararım
Velhasıl  Rabbim  sonumuzu hayretsin geçen her gün bir ömür gibi değerli zamanın ve kendinizin değerli olduğunu asla unutmayın …
Yeni yılda herşey gönlünüzce,gönlümüzce olsun
Sevgi,saygı,muhabbetle

Yorum Yazın