Erol Kutlu
Erol Kutlu

Büyükşehir’e teşekkür

22 Eylül 2018
3 dk Okuma
4 yıl önce
Büyükşehir’e teşekkür

Geçen ay köşe yazılarımdan birinde tramvay durakları önünde oluşan izmarit kirliliğinden ve çöp kovasının olmayışından yakınmıştım. Geçen gün Otogar durağında fark ettim. Durak önlerine küllük koyulmuş. Durak korumalığında direklere monte edilmiş. Portatif ve estetik duruyor. Yazımda da belirtmiştim. Çok mu zor demiştim. Görüyorum ki gayet basitmiş. Konya Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına ve Başkan Uğur İbrahim Altay’a çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki daha güzel hareketler, uygulamalar göreceğiz. 

eroll.jpg

İLKOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİNE BURS 
Büyükşehir Belediyesinin uygulamaya koyduğu bir başka uygulama daha… Yardıma ihtiyacı olan öğrencilere, yetim, öksüz, annesi babası boşanmış olan çocuklara burs imkanı sağlayacağını duyuran Büyükşehir Belediyesi büyük takdir topladı. Sosyal medyada sayfalarda gezinen bu uygulama birçok çocuğa ve aileye ilaç gibi gelecektir. 
HALKLA İÇ İÇE 
Uğur İbrahim Altay yoğun çalışma temposundan halka vakit ayırarak öğrencilerle, vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Sosyal medya üzerinden vatandaşları birlikte çay içmeye davet eden Altay, bu şekilde halkın içinde olarak aynı zamanda yaptıkları işlerin geri dönüşünü, pratik karşılığını tecrübe ediyor. Vatandaş ile iletişimin önemini Selçuklu Belediye Başkanı iken kavramış olan Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediye Başkanlığına geçtiğinde de bu etkinliklere gösterdiği itinayı unutmadı. Uğur İbrahim Altay cidden çalışkan, halktan, samimi bir Başkan. 
GÜLE OYNAYA CAMİYE GEL
Güle oynaya camiye gel projesi Türkiye’de hatta Dünya’da daha önce gerçekleştirilmemiş bir projeydi. Bu projenin fikrini ortaya atanları, uygulayanları, projeye katılım sağlayan çocuklarımızı ve velilerimizi kutluyorum. Bu proje sayesinde birçok çocuğumuz İslamiyet’i sevdi. Kucakladı. Ben başından beri bu projeye destek verdim. Fakat bu projede üzüldüğüm tek nokta bisiklet verilecek çocuklarda Türk vatandaşı olma şartı idi. Yabancı uyruklu çocuklarımıza bisiklet verilmedi. En azından ben böyle biliyorum. Proje başlamadan önce Cuma Hutbesinde duyurulmuştu. Bizim milletimiz çocuğun o’sunu bu’sunu ayırt etmezdi diye düşünüyorum. Belki kaç Suriyeli çocuğun Türk vatandaşı arkadaşlarına bakarak içi acıdı? Bilemiyoruz. Tabi ki kusursuz olamayız hiçbir zaman amma bu detayın da akıl edilmesi gerekirdi diye düşünüyorum.

Yorum Yazın