A.Osman Renklibay
A.Osman Renklibay

Bu heyecan bitmeyecek

05 Temmuz 2020
3 dk Okuma
2 yıl önce
Bu heyecan bitmeyecek

Dün akşamki maçta Elde ne var ne yok bakıp en çok yarayabilecek sonuç hesabını ben dün akşam  ilk yarıda  ne Korkmaz’da, ne Karaman’da gördüm.Sadece   26. Dakikada soldan Alper’in mükemmel pasını  Milesoviç ıska geçti.Konuk takımın ise gözle görülen bir atağı yoktu. Orta alan mücadelesi halinde ve durgun bir oyun vardı.

Ligin kümede kalma ve küme düşme kilidini tam anlamıyla açılmaz hâle getirecek bu maçta bundan sonraki maçları içinde iki takım için ışık maçıydı.Bu ışık maçını Konyaspor kazandı.

Hatta öyle ki, Konyaspor’un evindeki bu maç rakibine göre daha da önemliydi.  Ç. Rizespor’u, beraberliğin de kendisi için bir avantaj olabileceğini hesap ederek oyunda  tempoyu elinden geldiğince düşürdü. Konyaspor buna karşılık ne durumdaydı?  Etkisiz bir santrafor Santrforsuz, Kanat adamları yetersizdi.

 Konyaspor maçı kazanmak adına, defans güvenliğini kontrol altına alıp, ne olursa olsun maçı kazanmak için hücumda daha çok adam bulundurmalıydı. Pres yapıp rakibi kendi alanına sıkıştırıp, hata yapmaya zorlamalıydı.Ancak bu alanda etkisiz iken, kaleci Ertuğrul kurtarışları ile galibiyete büyük katkı yaptı.

Ben aslında maçı 1-0 düşünmüştüm . Nitekim son dakikada penaltı golü ile bu gerçekleşti. Bu galibiyetle Konyaspor büyük moral buldu.

Yorum Yazın