Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ
Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ

Bir puana razı olduk

08 Aralık 2021
3 dk Okuma
9 ay önce
Bir puana razı olduk

İttifak Holding Konyaspor iç sahada üst üste 5. Maçını kazanmak istiyordu, olmadı.

Malatyaspor bir puan için geldi, istediğini aldı gitti.

9 lig maçından sonra sahamızdaki bir maçta gol atma başarısı gösteremedik.

Yeşil Tribün uygulaması bu maçta da devam etti. Ayrıca 9 görme engelli gencimize maç anlatımı gerçekleştirildi. Sanırım en çok Onlar “Gooooool” diye bağırmak isterdi.

Konyaspor, az pozisyon bulduğu maçta Ö.K. Malatyaspor kalecisi Ertaç’a takıldı.

Öznur Kablo Malatyaspor savunma ağırlıklı ve kontra atağa dayalı bir oyun oynadı, bulabildiği birkaç pozisyonda ise kalecimiz Sehiç gol izni vermedi.

Malatya ekibi, son Gaziantep maçını izlemiş olacak ki ilk 15 dakika sürekli sol kanatlarından pozisyon üretmeye çalışarak etkili olmaya çalıştı. Maçın bazı bölümlerinde de bu kanadı kullanmaya çalıştı.

İlk yarısı dengeli geçen oyunda gol beklentisi ya iyi bir şuta ya da bireysel hata sonucuna kaldı. Orta alanda etkili olamadık bunda rakibin oyunu da etkiliydi. 2.bölgeden 3.bölgeye isabet oranımız düşük olunca gol pozisyonu üretmekte zorlandık. Her iki takımın savunma hattı da hatasız oynadı. Abdülkerim ve Ahmet Çalık ideal ikilisi ile rakip takımda net pozisyon bulamadı.

İkinci yarıya daha iyi ve etkili başlayan temsilcimiz Konyaspor oldu. Oyuncu değişiklikleri ile maçı lehimize çevirecek şutlarda ise Kaleci Ertaç’a takıldık. Risksiz oyunu tercih eden Öznur Kablo Malatyaspor bir puana odaklandığı maçta istediğini alan taraf oldu.

Konyaspor 2.sıradaki yerini korurken 3. İle puan farkını açmak ve lider Trabzonspor ile farkı kapatmak için sahamızda değerli bir 2 puan bırakmış oldu. 17 şutta 5 isabet bulan Konyaspor, maç boyu 28 ortadan 2’sinde isabet kaydetti.

Aralık ayı içerisinde bir birinden zorlu maçlar öncesi galibiyet moral olurdu. 

Yorum Yazın