Ufuk Kendirci
Ufuk Kendirci

Bir anlık konsantrasyon kaybı

30 Nisan 2022
3 dk Okuma
4 ay önce
Bir anlık konsantrasyon kaybı

Böylesine sakin başlayan bir maçın bu kadar yoğun tartışmayla bitmesi çok anlamsızdı. Bu gerginlik İH Konyaspor'a hiç yaramadı.

Ligde ikincilik yarışı devam eden Konyaspor öne geçtiği karşılaşmayı 80 dakika korumayı başarmıştı. Michalak 71. Dakikada oyundan çıktıktan sonra Caner kanadından konuk ekip ataklar buluyordu. Bir anlık konsantrasyon kaybı sonrası mücadele 1-2 bitti.

Aslında oyunun temposu zaman zaman çok düşük zaman zaman aşırı yüksekti. İlk yarının sonlarında yakalanan 3 pozisyon, ikinci yarıda kaçırılanlar sonrası Konyaspor oyunu koparamayınca Karagümrük oyuna dahil oldu.

Michalak sağdan yakaladığı ataklarla Karagümrük sol kanadını atağa çıkarmadı. Ne zamanki Soner ve Michalak oyundan çıktı rüzgar ters esti. Karamoh oyuna girmesi ve savunmadaki iki hata iki gol getirdi.

Goller sonrası her pozisyona itiraz edildi. Volkan Demirel ve Caner Erkin tüm profesyoneliklerini kullanarak oyunu gerdiler ve bu gerginlik Konyaspor'a yaramadı. Konyaspor için  bu kadar kritik maçta daha sakin kalınması lazımdı. Geride kalan maçları düşündüğümüzde Avrupa için 3 maç var. Artık böyle düşünmek gerekiyor.

Yorum Yazın