Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ
Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ

Bas gaza Konyaspor

21 Temmuz 2022
3 dk Okuma
2 ay önce
Bas gaza Konyaspor

Avrupa Konferans Ligi’nde, BATE Borisov-Konyaspor karşılaşması, üst üste iki maç ile Konya’da oynanacak. İlk maç 21 Temmuz Perşembe günü, rövanşı 28 Temmuz Perşembe.

Defans kurgusu bozulan, hazırlık maçlarında tat vermemesine rağmen temsilcimiz Konyaspor, bu iki karşılaşmaya da FAVORİ olarak çıkacak.

Çünkü; BATE ekibi, Rusya-Ukrayna savaşının etkileri nedeniyle etkili yabancı oyuncularını kaybetti, liginde lider olsa da son 3 maçtır kazanamıyor, bu dönem istikrarsız bir görüntü çiziyor, iki maçı da deplasmanda oynayacaklar. Moral olarak bizden daha kötü durumdalar.

Ancak; BATE ekibi Avrupa liginin tecrübeli takımlarından, birçok kaliteli oyuncusu ayrılmış olmasına rağmen; Malkevich, Dragun, Willumsson gibi etkili oyunculara sahip. Belarus Liginin erken başlamış olması nedeniyle maç temposu yerinde, 15’i lig, 1’i kupa olmak üzere 16 karşılaşmaya çıktılar.

BATE Borisov karşısında tüm otoriteler tarafından turu geçmeye yakın taraf olarak Konyaspor gösterilmekte. Favori olmanın rehavetine kapılmadan, rakibi hafife almadan, kendi oyun disiplinimizi sahaya yansıtarak sürpriz bir sonuca yol açmadan tur biletini cebimize koyalım. İlhan Palut ve ekibi, rakibi analiz edecek kadar zaman buldular, üstelik direk lig maçında izleme şansları oldu. İkinci maçın taraftar desteğiyle aynı sahada oynanacak olma avantajını da düşünerek psikolojik üstünlükte Konyaspor’dan yana olacak. Ülke puanı cabası. 100.yıl apoletini tekrar yazmaya bile gerek yok. Kısaca turu atlamak ZORUNDAYIZ.

Bu turu geçtiğimiz zaman NK Koper – FC Vaduz karşılaşmasının Tur atlayanı ile karşı karşıya geleceğiz. Muhtemelen de Slovenya temsilcisi Sarı Kanaryalar NK KOPER takımı Konyaspor’umuzun rakibi olacak.  Bence KOPER, BATE den daha kolay bir rakip. Ama önce BATE ile TUR kapısını aralayalım.

İSİM SPONSORLUĞU

Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, isim sponsorluğuna karşıyım demesine rağmen, ekonomik göstergeler ve muhtemelen cazip teklifler karşısında geri adım atmak zorunda kaldı.

Kulüp menfaatleri doğrultusunda alındığı belli. Çünkü birçok kesime göre KONYASPOR olarak ismini şehrinden alan bir büyük takıma ön ad yakışmıyor. Ama çıkıp ta kimse durup dururken, 6 – 7 milyon dolar/euro vermez. (Anlaşma detayını henüz bilmediğim için en az yazdım).

Formaların göğüs, kol, bacak, sırt reklamları tamam da Takım önüne isme bende karşıyım. Kulüp takımı, ilçe takımı vb. olsa bir nebze kabul, büyük ŞEHİR takımları önüne maalesef yakışmıyor.

Ancak dönem de ekonomi devri, bu konuda da yönetimlere hak vermemek elde değil.

ARABAM.COM KONYASPOR.

O zaman BAS GAZA KONYASPORUM.

Yorum Yazın