Zafer KARAKUŞ
Zafer KARAKUŞ

Barış İçin İnadına Savaş!

19 Aralık 2016
3 dk Okuma
5 yıl önce
Barış İçin İnadına Savaş!

Türkiye kriz sever bir ülke.

Her gün yeni bir kriz doğar ufuktan sessizce, ne zaman istikrara adım atılsa.

Bu ülkenin jeopolitiği bunu gerektirir.

Siyasi yapımızda heyecan verici gelişmeler oluyor, olacak da daha.
Türkiye’nin güneyinde ABD’nin bir Kürt Devleti inşası malum.
Skeys-Picot anlaşması ile 1. Dünya Savaşı’nda gerçekleştirilmek istenen projenin Başkan Wilson ile denenmesi 1918 yapılmış fakat gerçekleştirilememişti.
Kaldıkları yerden devam eden Ortadoğu aktörleri özellikle Başkan Reagan döneminde tekrar odaklandıkları eski projelerini farklı figüranlarla tekrar denemeleri, Başkan Bush(lar) ile yeni bir ivme kazandırmıştı 1980 ‘li yıllarda.
Özellikle ABD’nin güvenilmezliğini bilen Türk siyasi hafızası gelişmeler karşısında sürekli politika değiştirerek yeni bir denge politikası ortaya koyma gayretinde şimdilerde.
Suriye ile ilgili gerek Musul, gerek Fırat Kalkanı operasyonları ile sahaya dahil olan Türkiye zor bir süreci iyi yönete bilme gayretinde.
Özellikle FETÖ, PKK, PYD,YPG,TAK,DEAŞ, gibi kökü dışarıda olan örgütlerin bu alanda üstlendikleri roller, iç politikadaki her türlü operasyonları ile kendini göstermekte sürmekte, hiç yadırgamadığımız türde.
Sürekli yapılan saldırılar ile ülkemize diz çöktürüp, bir siyasi kaos oluşturma çabası yeni adımlar için dayatmalar olarak görülmelidir.
Özellikle tutuklu milletvekillerinin meclise dönmelerine yönelik atraksiyonlar gözden kaçmamalıdır.
Halep ile ilgili diyaloglar sırasında Rusya ile yakınlaşmanın siyasi sonuçlar alınmasında etkili olunması özellikle ABD’nin bölge hesaplarında farklılıklar yaratmasını sağladığından; Beşiktaş’ta ve Kayseri’de meydana gelen eylemlerin(Allah’tan tüm şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum) ülkede infialler ve yılgınlık yerine, kenetlenme ile ilgili sonuçlar vermesi son derece önemli.
Şimdilerde 1921 yılı Temmuz’un da Kütahya –Eskişehir muharebeleri sonrası TBMM’ de yaşanan tartışmalar benzeri eleştiriler başlayacağı, TBMM’de salyalarını savurtan uşakların acılarımızı paylaşacakları yerde kendilerine şehitler üzerinden alan açma çabalarına aldırmadan iktidarı ile muhalafeti ile milletin birlik olduğu süreci hızlandırma zamanındayız.
Geliniz birlik mesajları ile ülke gündemimizdeki sorunları çözmede gayretli olalım.
Düşmanı sevindirmeyelim.
Oyunu bozalım.
Barış için inadına savaşalım.
Ülkemize karşı yürütülen operasyonların bitmeyeceğinin farkında olalım.
Üretilen senaryoları bozalım.

Yorum Yazın