Selma DEMİREL
Selma DEMİREL

Allah Rahmet Eylesin

06 Ekim 2018
3 dk Okuma
3 yıl önce
Allah Rahmet Eylesin

Dünyada adaletsizliğin olduğu , insanların haksız yere öldürüldüğü , torpille iyi yerlere gelen insanların türediği, haklının değil güçlünün sözünün geçtiği şu günlerde insanlığın en büyük ihtiyacı rahmettir.Meraklanmayın bir gün adalet yerini bulacaktır . Allah rahmeti daha önce gönderdiği gibi şimdi de gönderecektir . Çünkü tarih boyunca da bu böyle olmuştur .
Hüzünler, yerini mutluluğa bırakmıştır . Kuyudaki Yusuf Mısır’a sultan olmuştur.
Nuh'un gemisi tamamlanmış müslümanlar kurtulmuştur.
İbrahim ateşten kurtulmuş ve kafirler amaçlarına ulaşamamıştır.
Peygamberimiz sav Mekke’yi fethetmiş ve en sevgili kul makamına yükselmiştir.
Menderesin değeri anlaşılmış ve her sene rahmetle anılır olmuştur.
Siyahi biri dünyaya ün salmış ve ismi Muhammed olduğu için hollywood'un yerine değil duvarına yıldızını astırmıştır.
Abdülhamid’in siyasetinin ve aklının doğruluğu geç olsa da anlaşılmış ve kendisi insanların gözünde hak ettiği değeri bulmaya başlamıştır.
Yani anlatmak istediğim; bir zaman diliminde değerli bir şeye değer verilmezken öyle bir zaman geliyor ki o şeyin değeri anlaşılıyor.Allah bir kapıyı kapatınca bir başka kapı açıyor. Ya da bir kapıyı kapatmaya çalışanlara karşı Allah bize daha hayırlı ve daha güzel bir kapı açıyor.
Bu kapıyı kapatmaya çalışanlar İsrailli zalimler olsa da yeni bir kapı açılacak.
Tarihten bu yana türlü türlü entrikalar çeviren batı uygarlıkları kapatmaya çalışsa da o kapı açılacak.
İyilik kazanacak merak etmeyin.
Cennette zalimler olmayacak merak etmeyin.
O zaman, geldiğinde Allah bize yetki verirse inşaallah biz müslümanlar da cennetin o muazzam kapısını onların yüzüne kapatıvereceğiz .
Ahirette,biz müslümanlara hem maddi yönden hem manevi yönden bu dünyada zorluk çıkaranlar karşılıklarını en güzel şekilde alacaklardır.
 
 Biz müslümanlar olarak gerek şu anki ülkemizin ekonomik olarak zor zamanlarında sabırlı ve dirayetli olarak gerek de dünyadaki diğer mümin kardeşlerimizin sorunlarını biraz da olsa gidererek zafer ve refahın yakın olduğunu bilebiliriz.
Unutmayalım dünya cennet değildir.Bizim sürekli söylenmemizin ve en ufak bir olayda birden parlamamızın ve sabırsız oluşumuzun nedeni dünyayı cennetleştirme çabamızdır. Oysa dünyanın mükemmel olamayacağını bilsek ve olayları bu yaklaşımla değerlendirsek sorun çözülmüş olacaktır.
Bu demek değildir ki her problemde burası dünya bu problem dursun zaten geçer bir çözüm bulmamıza gerek yok. Tabi ki geçmişten günümüze gelen tecrübelerden faydalanarak hayatımızı daha yaşanabilir kılabilir ve hızlı çözümler bulabiliriz.
Bunun için de mazide olan dertlerimizi ,karşılaştığımız sorunları gençliğin unutmaması ve çokça da hatırlaması gerekir ki yeniden tarih tekkerür etmesin ve aynı sorunlarla karşılaşmayalım. Bu anlamda Yusuf KAPLAN'ın şu ifadesi hoşuma gitti.Diyor ki:
"Öğretmenler öğrencilere ders değil dert anlatsınlar."
Bir bakıma haklı ve de doğru bir görüş
Zaten geçmişimizi unutmazsak şimdiki karşımıza çıkan bir çok soruna yakalanmayız.
Umarım anlatmak isteğim aklınızdaki uygun yeri bulmuştur.
Tarihin iyi anlamda tekerrür etmesi ve güzel günler görmemiz duasıyla.Allaha emanet olunuz.Hepimize Allah rahmet eylesin.

Yorum Yazın