Ufuk Kendirci
Ufuk Kendirci

Adım adım ileri

04 Şubat 2022
3 dk Okuma
7 ay önce
Adım adım ileri

Maça kazanmak için çıkan İH Konyaspor ile yalnızca kompakt oynayarak kontra atak gözleyen GZT Giresunspor vardı.

İlk yarıda çok gol pozisyonu izleyemedik. Kadroda Bytyqi ve Sokol'un yokluğunda Amilton ve A. Hassan vardı. Amilton oyuna hız katabilecek bir oyuncu. 1-2 pozisyonda ayakta kalabilseydi ilk maçında asist yapabilirdi. A. Hassan ise direkt pivot santrafor gibi oynuyor. Striker tip futbolcu değil. Kenarlardan destek verilmediğinde A. Hassan çok pasif kalıyor.

Rahmanovic'in ayağına oturmayan ve Michalak'a verilmeyen penaltıyla 45 dakikada gol çıkmadı. Michalak'a ceza alanın içinde Serginho tarafından yapılan, VAR olmasına rağmen Cüneyt Çakır'ın gitmeye gerek duymadığı pozisyon net penaltı. Konyaspor ister şampiyonluk maçlarına çıksın ister kümede kalma maçlarına bir hakem ki bu ülkenin duayen hakemi bu kadar saf penaltıyı nasıl görmez anlayamıyorum. Peki VAR'daki hakemler niye çağırmadı? Diğer yönüyle düşünelim, Michalak'a darbe olmadan yere düşüyorsa hakeme aldatmaya yönelik hareketten sarı kart ver o zaman hoca peki niye sarı kart vermedin? Hakemler maalesef oyun zevkini azaltıyor.

İkinci yarıda Bytyqi hamlesi hemen sonuç verdi Zymer golünü atıp 3 puanı aldı. Rahmanovic her ne kadar istekli oynasa da Milosevic'in 3 yıl önceki formunda bir oyuncu bulunmalı. Konyaspor artık hedefe gitmek zorunda kalacak bir pozisyona geldi. Trabzon deplasmanından alınacak bir 3 puan bu şehri heyecanlandırır. Eksikler varken biran önce tamamlanırsa bu takım daha güzel maçlar izletebilir.

Yorum Yazın