Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ
Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ

1922 Konyaspor üst lige oyuncu hazırlamalıdır

26 Ekim 2021
3 dk Okuma
10 ay önce
1922 Konyaspor üst lige oyuncu hazırlamalıdır

İkinci Lig Beyaz Grupta mücadele eden Karatay Termal 1922 Konyaspor, son 5 maçtan 3 Galibiyet, 1 Mağlubiyet ve 1 beraberlik ile 10 puan topladı. Yeşil-Beyazlı takımın puan toplamasının anlamı kendini bu Lig’de tutmasıdır. Olursa bir üst lig olabilir. Türkiye’de alt liglerde az maç oynandığından bir oyuncunun A Takıma gelene kadar maç tecrübesi kazanması zordur. Bu nedenle 1922 Konyaspor’daki oyuncular bu şansı çok iyi değerlendirerek, kendilerini sezon sonunda Konyaspor’a atmalılar.  Böyle bir misyon içindeki takım için de Alt yapı Koordinatörlerinden biri olan Derviş Deniz hoca ile anlaşılması yerinde bir karar olarak görülmekte. Elbette zaman zaman puan kayıpları ve mağlubiyetler olacaktır. Temel amaç ve hedef oyun anlamında geriye gitmemek ve takım özgüveninin kaybedilmemesi olmalıdır.

Derviş Deniz hocamın analiz ve yorum başarısını, geçmişte birçok programda beraber olduğumuz için, yakinen bilmekteyim. Bilgi ve tecrübelerini takıma yansıtmaya çalıştığını da görevde olduğu son 5 haftada gösterdi. Tabii ki futbol ’da dün yoktur, kazandığın sürece gündemde olursun ve eleştiri oklarından bir o kadar uzak kalırsın. Ancak 1922 Konyaspor’a bu gözle bakmak biraz insafsızlık olur.

Bu takımın başarısını oyun olarak yorumlamak, Konyaspor A takımına ve bir üst lige ne kadar oyuncu vereceğini görerek değerlendirmek gerektiğini düşünenlerdenim. Bu amaç için oynarken skorlarda kendiliğinden gelecektir zaten. Ayrıca İttifak Holding Konyaspor A takım hocası İlhan Palut ile oyun planı anlamında sürekli görüşmeler yapılmalı ve aynı oyun planının ve kurgusunun 1922 Konya takımında da inşa edilmesi gerekir. Profesyonel takımı olan İllerde bir veya iki alt lig’ de takım bulunması, alt yapıdan yetişen ve direk A takımda oynama fırsatı bulamayan oyuncuların maç tecrübesi kazanması adına büyük önem taşır. Konya’mız bu açıdan şansını iyi değerlendirmeli ve sezon sonuna kadar en az 2 oyuncunun A takıma hazırlanmalıdır. Diğer oyuncularda gelişme kaydetmeli ve kendileri bu seviyede koruyup, bir üst lige transfer olabilme çabasında olmalıdırlar.  

Yorum Yazın