Yöntem'de, yeni eğitim dönemi başladı

EĞİTİM
13 Eylül 2022 11:57
Son Güncelleme:13 Eylül 2022 11:57
Yöntem Eğitim Kurumları'nda Meram Yerleşkesi, Selçuklu Yerleşkesi ve bu yıl hizmete giren Meram Yaka Yerleşkesinde düzenlenen törenle yeni eğitim ve öğretim dönemi başladı.
Yöntem'de, yeni eğitim dönemi başladı

Meram Yaka Yerleşkesinde düzenlenen törene Yöntem Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi ve Fen Bilgisi Öğretmeni Serdar Akar, Meram Yaka Yerleşkesi Okul Müdürü Mehmet Tekin, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ile velileri katıldı.

Yöntem Meram Yaka Yerleşkesindeki yeni eğitim döneminin açılış törende İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan Yöntem Meram Yaka Yerleşkesi Okul Müdürü Mehmet Tekin Yöntem Eğitim Kurumlarının eğitim sektöründe büyümesine sürdürdüğünü belirterek, "Yöntem Eğitim Kurumları olarak Meram Yerleşkemiz ve Selçuklu Yerleşkemizden sonra bu yıl hizmete giren Yöntem Meram Yaka Yerleşkemizde Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul olarak eğitim hizmeti veriyoruz. Okul zihinlerin şekillendiği, bilgi aydınlandığı yerdir. Bilgi sayesinde insan diğer canlılardan ayrılır. Bilgi ve eğitim kişiyi üstün kılar, onun varlığına değer katar. İşte okulun önem ide buradan gelmektedir. Gerçektende eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlardan biridir. Bunu başarabilen toplamlar, toplumsal kalkınmayı çağdaşları olan toplumlara göre daha önce başarabilmiş toplumlardır. Bunu başaramayan toplumların kaderi ise geri kalmışlığın kalın çizgileri içinde kalmak olmuştur. Başöğretmenimiz Atatürk'ün, 'Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır' diye hitap ettiği değerli meslektaşlarım; Ulu önderimizin bize yüklediği gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğu çok büyük bir güvenin ifadesidir. Öğretmen olarak bizler, çocukları ve gençleri anlamak, sıkı bir iletişim kurmak ve onları geleceğe hazırlamak gibi bir sorumluluğumuzun olduğunu biran bile aklımızdan çıkarmamalıyız. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmek olmalıdır. Ülkemizin geleceği ve geleceğimizin güvencesi sevgili öğrenciler, sizler okulumuzda çağın teknolojik araçlarıyla donatılmış dersliklerde, her biri alanında uzmanlaşmış öğretmenlerin elinde eğitim göreceksiniz. Sizlerden tek isteğimiz çok çalışmanız ve asla yılgınlığa düşmemenizdir. Unutmayınız ki, öğretmenleriniz ve velileriniz zorlandığınız her konuda her zaman sizlere destek olacaktır. Saygıdeğer veliler, sizin ve bizlerin ortak amacı, öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir.  Bu ortak amacı gerçekleştirme de sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Çocuklarımıza güveniniz ve güven veriniz. Başarılı yanlarını ön plana çıkarınız. Başarısız olduklarında da ,asla vazgeçmemelerini söyleyerek, umut aşılayınız. Sözlerimi Atatürk'ün bize ışık tutan ve hedef gösteren şu sözleriyle son veriyorum. 'Vatanını korumak çocukları korumakla başlar' 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve milletimize hayırlı olmasını dilerim" dedi.

Öğrencilerin günün önemi üzerine şiir okumaları ve okul korusunun seslendirdiği şarkılarla sonrasında ilk ders zili çalınmasıyla birlikte, Yöntem Meram Yaka Yerleşkesinde yeni eğitim ve öğretim dönemi başladı.  

 

     

Yorum Yazın