Yokuş, “TÜİK memleketten habersiz!”

EKONOMİ
05 Ekim 2022 10:10
Son Güncelleme:05 Ekim 2022 10:10
Konya İYİ Parti Milletvekili Fahrettin Yokuş tarafından "TÜİK verilerinin gerçek dışı olması, kamuoyunun TÜİK'e olan güveninin yeniden sağlanması ve gerçek enflasyon verilerinin tespit edilmesi" amacıyla Meclis Başkanlığı’na sunulan önerge AK Parti ve MHP'nin oyları ile reddedildi.
Yokuş, “TÜİK memleketten habersiz!”

Kürsüden Meclis’e ve halka seslenen Konya İYİ Parti Milletvekili Fahrettin Yokuş, geçtiğimiz gün TÜİK verilerinde enflasyonun yüzde 83,45 olarak açıklanmasının memleketten habersizlik olduğunu söyleyerek “Ülkemizin en önemli kurumlarından biri olan TÜİK'e güven kalmadı. Enflasyonu %83,45 olarak açıklayan TÜİK memleketten habersiz. Bağımsız Araştırma şirketleri enflasyonu %186 olarak tespit ediyor. İktidarın ülkeyi getirdiği durum ortada” diye konuştu.

ÖNERGESİ AK PARTİ VE MHP TARAFINDAN REDDEDİLDİ

Konuşmasından ardından Yokuş, "TÜİK verilerinin gerçek dışı olması, kamuoyunun TÜİK'e olan güveninin yeniden sağlanması ve gerçek enflasyon verilerinin tespit edilmesi" amacıyla Meclis Başkanlığı’na önerge sundu ancak önerge AK Parti ve MHP'nin oyları ile reddedildi.

 

Yorum Yazın