Yaşlılarımıza Sahip Çıkmak Geleceğimize Sahip Çıkmaktır

KONYA
26 Eylül 2022 18:48
Son Güncelleme:26 Eylül 2022 18:48
Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal “Yaşlılarımıza Sahip Çıkmak Geleceğimize Sahip Çıkmaktır” dedi.
Yaşlılarımıza Sahip Çıkmak Geleceğimize Sahip Çıkmaktır

Asım Cengiz Yaşlı Bakım ve Refakatçi Evi  çalışmalarında sona gelindi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz İbrahim Akyüz Asım Cengiz Yaşlı Bakım ve Refakatçi Evinde incelemelerde bulundu.

Seydişehir Belediyesi tarafından arsa tahsisi gerçekleştirilen, yapımı Cengiz Holding tarafından üstlenilen Asım Cengiz Yaşlı Bakım ve Refakatçi Evinde çalışmalar hızla devam ediyor.

Başkan Tutal ve Akyüz Anabağlar Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi üzerine Cengiz Ailesi tarafından ilçeye kazandırılan 4 bin 900 m² kapalı alan üzerinde inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Seydişehir için önemli bir proje olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal,”Büyüklerimiz canlı tarihimiz, dua kapımız, hafızamızdır. Yaşlılarımıza sahip çıkmak insanlık görevimiz ayrıca geleceğimize sahip çıkmaktır. Bizler hem devlet hem millet olarak adet, gelenek, görenek ve inancımız gereği büyüklerimize sahip çıkıyoruz. Tüm hayatları boyunca bu ülke için çalışmış, bu ülkeye değer katmış yaşlılarımıza minnet duyuyoruz. Bu proje bu açıdan bizim için çok değerli ve çok anlamlıdır. Yaşlı Bakım ve Refakatçi evimiz tamamlandığında ihtiyaç sahibi yaşlılarımız için sıcak bir yuva olacak bu bakım evinde, umarım yaşamlarını mutlu geçirir, şifa bulurlar. Bu tesisimizin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen Cengiz Holding ailesine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz İbrahim Akyüz,” Değerlerimizi koruyarak yaşlılarımıza hürmet etmek onlara sahip çıkmak bizim için çok önemli. Büyüklerimizin problemlerine ve beklentilerine yönelik çalışmaların yapılması sosyal devlet anlayışının bir parçasıdır..Seydişehir Belediyesi ve Cengiz Holding tarafından hayata geçirilen ve yapımı hızla devam eden Asım Cengiz Yaşlı Bakım ve Refakatçi Evinde yaşlılarımız sıcak bir yuvaya kavuşmuş olacak. Binanın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Anabağlar Mahallesi üzerinde yapımı devam eden 10 Bin 156 m² alan üzerinde, 4 Bin 900 m² kapalı alan olacak şekilde bodrum, zemin kat ve üzeri 3 kat olmak üzere 5 kat olarak planlanan Yaşlı Bakım ve Refakatçi Evinde 50 m²’lik 36 oda, Doktor Odaları,  Sosyal aktivite alanları,  Dinlenme Salonları, Kafeterya, Restoran, TV Odaları, Hobi Salonları ve bahçesi bulunacak.

Başkan Tutal ve İl Müdürü Akyüz’ün Asım Cengiz Yaşlı Bakım ve Refakatçi Evi incelemelerinde Seydişehir Sosyal Hizmetler Müdürü Muhammet Kiremitçi eşlik etti.

Yorum Yazın