Ünlü firmadan genç girişimciye destek

TEKNOLOJİ
01 Kasım 2022 16:18
Son Güncelleme:01 Kasım 2022 16:18
İstanbul'da genç bir girişimci, sosyal medya ve biletleme platformu projesinin geliştirme sürecinde yaşadığı bir sıkıntıdan dolayı sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Birçok insana ulaşmayı başaran genç girişimciye ünlü firma Monster Notebook’tan bilgisayar hediyesi geldi.
Ünlü firmadan genç girişimciye destek

Tüm dünyanın gittikçe dijitalleşmesiyle birlikte artık daha fazla genç yazılım alanına yönelmeye çalışıyor. Ülkemizde de bu durum pek farklı değil. Her geçen gün genç girişimcilerin farklı konularda girişimler yaptığını duyuyoruz. Ancak ekonomi gibi birçok faktör, bu girişimlere engel oluşturabiliyor.

Bunlardan biri yakın zamanda Enes Bıyyık isimli genç bir girişimci. Bir süredir girişimcilik ve yazılım alanında çalışmalar yürüttüğünü belirten Enes, şu sıralarda son projesi RaveUp üzerinde çalışıyor. Ancak genç girişimci sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda, sosyal medya ve biletleme platformu olan bu projesinde bir sıkıntı yaşadığını belirterek birçok insanın dikkatini çekti.

Genç girişimciye bilgisayar hediyesi

Enes, yaptığı paylaşımda RaveUp’ın geliştirme sürecinde takıldığı önemli bir noktanın bulunduğunu ifade etti. Genç girişimci, yazdığı uygulamaları iOS için test etmek ve markete sürmede sorun yaşadığını, Windows bilgisayarlara macOS kurmak gibi denemelerine rağmen bir çözüm bulamadığını aktardı. Arkadaşlarından Mac bilgisayar ödünç almak zorunda kalan Enes, sosyal medya hesabı üzerinden sesini duyurmaya çalıştı ve bir bilgisayar nedeniyle projelerinin aksamasını istemediğini ifade etti.

Gencin paylaşımı kısa sürede platformda yayılmayı başardı ve onlarca insana ulaştı. Birçok kişi paylaşıma yorum yaparak destek verdi. Bunlardan biri de Türkiye merkezli bilgisayar üreticisi Monster Notebook idi. Dev firma, yorumlar kısmından Enes için test bilgisayarını sipariş ettiklerini ifade etti ve destek verdiklerini kaydetti. Genç girişimci de Monster’dan gelen bu hareketin onu çalışmaya daha da motive ettiğini aktardı.

Yorum Yazın