Tarım Paydaşları Toplantıda Buluştu

TARIM
21 Ekim 2022 15:42
Son Güncelleme:21 Ekim 2022 15:42
Süt fiyatlarındaki hareketlilik ve çalışma politikaları hakkında istişare toplantısı yapmak adına Konya Haykoop Birliği önderliğinde süt firmaları, birlikler ve kooperatifler  yemekte bir araya geldi.
Tarım Paydaşları Toplantıda Buluştu

Konya DSYB, Karapınar Süt Birliği, Cihanbeyli Süt Birliği,Taşpınar Kooperatifi, Kadınhanı Süt Birliği, Ilgın Süt Birliği, Meram Süt, Karatay Süt, İzi Süt, ETİ Süt, Torku, Konsüt, Köyüm Süt, Ayca Süt firmalarının temsilcileri ve sahipleri toplantıda bulundu. Süt fiyatları, satış ve pazarlama üzerine ne tür çalışmalar yapıldığına dair verimli bir istişare görüşmesi oldu. Toplantının organizasyonunu üstlenen Haykoop’un Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Çiçek öncelikle gelen misafirlere teşekkür ederek konuşmasına başladı ardından; “Kooperatifler ve firma temsilcileri ile bir istişare toplantısı yapmak ve birlik mesajını verebilmek adına öncü olarak bir toplantı gerçekleştirmek istedik. Elbette ekonomi zor bir süreçten dönemden geçiyor ve bu süreçte de en çok biz üreticiler ve satıcılar etkileniyoruz. Biliyorum ki her biriniz iki taraflı alıcı ve satıcı mağduriyet yaşamaması adına hassas çalışmalar yapıyoruz. Biliyoruz ki her yeni gün de bizleri yeni bir ekonomi planı bekliyor. Buradaki mücadelemiz yadsınamaz ama elimizden geleni yaparak hem  üreticimizi, hem kendimizi, kurumumuzu mağdur etmeyeceğiz” dedi.

Haykoop Yönetim Kurulu Başkanı’nın konuşmasının ardından tek tek tüm firmalar söz alarak çalışmalar ve ekonomi gidişatı hakkında konuştular. Program sonunda tüm temsilciler birlik pozu da verdiler. ŞENGÜL GÜRBÜZ

Yorum Yazın