Seydi Şifa Termal Tesisleri kendi elektriğini üretecek

KONYA
23 Kasım 2022 14:43
Son Güncelleme:23 Kasım 2022 14:43
Seydi Şifa Termal Tesisleri, Güneş Enerji Sistemi (GES) Projesi ile kendi elektriğini kendi üreterek büyük bir tasarruf sağlayacak.
Seydi Şifa Termal Tesisleri kendi elektriğini üretecek

Yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji kaynaklarından güneş enerjisi, Bahçelievler Mahallesi’nde yer alan Seydi Şifa Tesislerinin hizmet binalarının çatılarına yerleştirilecek güneş panelleriyle elektik enerjisine dönüştürülecek. Kendi elektrik ihtiyacını GES Projesi ile karşılayacak olan Termal Tesisler 446 KW elektrik üretecek ve yılda 2 Milyon 400 TL’lik ciddi bir tasarruf sağlayacak.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Güneş Enerji Sistemi (GES) Projesi’nin kurulduğu Seydi Şifa termal Tesislerinden incelemelerde bulundu. Güneş enerjisi panelleri sistemiyle çok ciddi yatırımlar elde edeceklerini söyleyen Başkan Tutal, “Seydi Şifa Termal Tesislerimizin elektrik ihtiyacını kendimiz karşılayarak büyük tasarruf elde edeceğiz. Bu bizim için ilk deneyimleme olacak. Buradan yıllık 2 Milyon 400 TL’lik elektrik üretmiş olacağız. Bu anlamda ciddi bir enerji tasarrufu sağlamış olacağız. Seydi Şifa termal Tesislerimizin üzerine kurulmuş olan GES ile 446  KW elektrik üretecek ve yılda 2 Milyon 400 TL’ lik   ciddi bir tasarruf elde etmiş olacağız” ifadelerini kullandı

Yorum Yazın