Rektör Özçelik TENMAK yetkilileriyle bir araya geldi

KONYA
1 hafta önce
Konya Teknik Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu (TENMAK) yetkilileri ile bir araya geldi.
Rektör Özçelik TENMAK yetkilileriyle bir araya geldi

Konya Teknik Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik kısa bir süre önce TENMAK ile gerçekleştirilen protokol kapsamında bir araya gelen ve TENMAK yetkilileri olası projeler, ortak çalışmalar ve işbirlikleri hakkında toplandı. Ankara’dan gelen TENMAK ekibi, KTÜN Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi içerisinde bulunan laboratuvarları gezerek, laboratuvarlarda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Sonrasında Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Kürşad Ersoy başkanlığında toplanarak, farklı alanlarda yapılabilecek projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Babür “Bir Teknik Üniversite olarak üzerimize düşeni yapma gayreti içerisindeyiz. Şu ana kadar yapılan çalışmalarla bu konuya verdiğimiz önemi somut bir şekilde göstermiş olduğumuzu düşünüyorum. Bilindiği gibi 12 farklı Araştırma ve Uygulama Merkezimiz var. Sanayi odaklı birçok proje gerçekleştirdik ve bu projelere Akademik danışmanlık yaptık. Ne kadar çok ve farklı iş yaparsak ülkemiz için o kadar faydalı işler çıkaracağımıza inanıyorum. Bu gün gerçekleşen bu görüşme ve toplantılarla da önemli projelere imza atacağımıza inancımız tam.” dedi.

Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu (TENMAK) enerji, maden, iyonlaştırıcı radyasyon, parçacık hızlandırıcıları ve nükleer teknoloji alanlarında çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteriyor olması Üniversitemizin sahip olduğu potansiyel alanlar olarak ortak çalışmaları kuvvetlendirici özellikte olduğu vurgulandı. FATMA DOĞANAY

Yorum Yazın