Öğrenci sayısı 70 bine çıkar

KONYA
1 hafta önce
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy üniversitesi enine boyuna ve detayları ile  gazetemize anlattı. Göreve geldiklerinden sonra Üniversitede önemli işler yaptıklarını belirtti.
Öğrenci sayısı 70 bine çıkar

Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy Üniversitemiz kontenjanlarında geçen yıl yüzde98 oranında doluluk vardı. Bu yıl bunu aşacağımızı sanıyorum.

Selçuk Üniversitesinde yaklaşık 65 bin öğrenci eğitim ve öğretim alıyor. Bu yıl bu rakamın 70 bini aşacağını görmekteyiz. Bu öğrencilerin 55 bini kampus içinde diğeri ilçelerimizde bulunan Meslek yüksek okullarında okumaktadırlar.

Halen Selçuk Üniversitesine bağlı üniversite ve meslek yüksek okullarında 4 bin 800 öğrenci var. Bunun yaklaşık 3 bini Merkezdeki üniversiteler ve yüksek okullarda bulunmaktadır

Yine belirtmekte fayda mülahaza ediyoruz.  Güvenlik açısından da en iyi durumdayız.

Yine Üniversitemizde üzerinde en çok üzerinde durduğumuz şey, huzur ve güvenliktir. İddia ediyoruz Türkiye’nin en iyi eğitim veren, öğrenciler güvenlik içinde ve sıkıntısız olarak eğitim gören üniversiteler arasındadır.  Yine yeşil alan itibariyle de yüzde 60’lar civarındayız.

Şu anda en çok sıkıntı duyulan ise randevu sistemidir. Buna neden olan da biraz Pandemidir. Yığılmalar oldu.  Bu sıkıntıyı da kısa zamanda çözeceğiz. Üniversitemiz Tıp fakültesinde şu anda 90 bin ameliyata ulaştık. İyi bir ekip çalışmamız var.  Yıl sonuna kadar bu rakamın 1,5 milyonu bulacağını tahmin ediyoruz Güvenlik sisteminde dronelerde kullanmaktayız. Selçuk Üniversitesini Konya ve Türkiye’ye yaraşın bir üniversite, Türkiye’deki üniversitelerle bilimde ve öğretimde yarışıyoruz.  Bilimsel çalışmalara da önem vermekteyiz. Geçen yıl bilimsel çalışmalara 20 milyon TL: ödeme yaptık” dedi. DURSUN SEYİS

 

Yorum Yazın