KPSS ilk oturumu yapıldı

EĞİTİM
18 Eylül 2022 18:51
Son Güncelleme:18 Eylül 2022 18:51
18 Eylül 2022 KPSS Lisans sınavının gerçekleşmesi ile Sınavın ilk oturumu geride kalırken 9 Ekim tarihinde ikinci oturum ile son bulacak. Sonuçlar 21 Ekim’de açıklanacak
KPSS ilk oturumu yapıldı

ÖSYM tarafından gerçekleşen KPSS sınavı için binlerce aday memuriyet hayali kurmaktadır. Ertelenen sınavın telafisi 18 Eylül Pazar günü gerçekleşirken ilk oturum geride kaldı. 2022 KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2022 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

18 Eylül'de gerçekleşen KPSS Lisans serüveni 9 Ekim tarihinde ikinci oturum ile son bulacaktır. Bunun üzerine ÖSYM tarafından yayınlanan takvime göre 21 Ekim 2022 tarihinde sonuçların açıklanacağı bildirildi.

KPSS Sonuçları Nereden, Nasıl Öğrenilir?

KPSS sınavına girmiş olan adaylar TC kimlik numarası ve ÖSYM şifresi ile ÖSYM'nin internet sitesine giriş yaparak sonucuna erişebilir. Sonuçların açıklanmasının ardından alınan puan doğru ya da yanlış cevap sayıları sonuç ekranında yer alacaktır.

KPSS sonuç öğrenme

Sınav sonuçlarının doğruluğu açısından ÖSYM tarafından yeni başlatılan 'Sonuç Belge Kontrol Sistemi' hizmete açıldı. https://sonuc.osym.gov.tr internet sayfası üzerinden sonuç belgesine ulaşmak mümkündür.

KPSS Soru ve Cevaplar Ne Zaman Yayınlanacak?

Her sene olduğu gibi KPSS sınavının ardından aynı gün ya da 1 gün sonrasında sorular ve cevaplar adaylar ile paylaşılmaktadır. Bu durumda 18 Eylül ya da 19 Eylül tarihinde KPSS Lisans soru ve cevaplar sistemde yer alacaktır.

Yorum Yazın