Konyalı otomotivciler OSEG konferansında 322 ikili iş görüşmesi yaptı

KONYA
28 Eylül 2022 16:21
Son Güncelleme:28 Eylül 2022 16:21
Konya Sanayi Odası tarafından bu yıl 6.‘sı gerçekleştirilen OSEG (Uluslararası Otomotiv Sektörünün Geleceği) Konferansı ikili iş görüşmelerinin tamamlanması ile sona erdi. İki gün boyunca devam eden ve yurt içinin yanı sıra 13 farklı ülkeden katılımcıların yer aldığı 6. OSEG Konferansında, Konyalı sanayiciler 9 ülkeden gelen 14 firma temsilcisi ile 322ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.
Konyalı otomotivciler OSEG konferansında 322 ikili iş görüşmesi yaptı

6. OSEG Konferansını değerlendiren Konya Sanayi Odası Başkanı MemişKütükcü, Konya’nın önde gelen sektörlerinden otomotiv sektörü için böylesine önemli bir organizasyonu yapmaktan memnuniyet duyduklarını vurguladı. Konya otomotiv sektörünün her geçen yıl büyümesini sürdürdüğünü ve oda olarak buna destek olmaya devam edeceklerini aktaran Kütükcü, “Konya otomotiv sektörümüz, ihracatını her geçen yıl artırmaya devam ediyor. Sektörsanayicilerimiz bu yılın ilk 8 ayında ihracatlarını yüzde 21,6 artırarak 461 milyon 115 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdiler. 53 ilin ihracatından daha fazla ihracat yapan sektör sanayicilerimiz, şehrimizi sektörde Türkiye’nin 7. büyük ihracatçısı konumuna getirdi. Konya Sanayi Odası olarak biz de, sektörün gelişmesine yönelik yaptığımız çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz, sektörde bir marka haline gelen OSEG Konferanslarımızın 6.’sı da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi dolu dolu tamamlandı” dedi.

Konya’nın otomotiv devleri ödüllendirildi

Konferans ilk gününde 3 farklı oturumda, yurt içinden ve yurt dışından gelen sektör duayenlerininson gelişmeleri paylaştıklarını aktaran Kütükcü, Konyalı otomotivcilere5 farklı alanda 26 ödül verdiklerini dile getirdi. Ödül alan firmaları tebrik eden Kütükcü, “Konferansımız kapsamında, TOBB Başkanımız M. RifatHisarcıkıloğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Hasan Büyükdede ve Konya protokolümüzün katılımları ile Konya otomotiv sektöründe en fazla ihracat yapan, en fazla istihdam sağlayan, sektörde Ar-Ge merkezi olan firmalarımız ile Konya’daki üniversitelerde elektrikli araç üreten öğrenci topluluklarımıza ve sponsorlarımıza ödüllerini takdim ettik. Böylece 5 farklı kategoride 26 plaketverdik. Başarılarıyla hepimizi gururlandıran tüm firmalarımızı bir kez daha tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Dünya devleriyle322 adet B2Byapıldı

Konferansın ikinci gününü ikili iş görüşmelerine ayırdıklarını ve bu kapsamda Konyalı otomotivcilerin, 9 ülkeden gelen sektör temsilcileri ile 322ikili iş görüşmesi gerçekleştirdiğini ifade eden Kütükcü, şunları kaydetti: “Konyalı sanayicilerimiz, Belçika, Romanya, Cezayir, Tunus, Fas, Mısır, İran, Almanya, Belarus gibi 9 farklı ülkeden 14 firma temsilcisiile 322 ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi. Bu görüşmelerden çok verimli geri dönüşler aldık. İnşallah önümüzdeki dönemlerde bu görüşmeler

şehrimizin ihracatına olumlu şekilde yansıyacak.Yine yurt dışından gelen firma temsilcilerimiz, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firmalarımıza ziyaretlerde bulunacaklar. Buralarda da yeni bağlantılar oluşmasını arzu ediyoruz.Hamdolsun artık OSEG sektörün ticari lobisi haline geldi. Bu vesile ile,çok verimli bir şekilde geçen 6. OSEG konferansımıza destek veren, katkı sunantüm paydaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.” ŞEYMA BIYIKLI

Yorum Yazın