Konya Büyükşehir’den Okçuluk Turnuvası

KONYA
29 Eylül 2022 16:33
Son Güncelleme:29 Eylül 2022 16:33
Konya Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Okçuluk Federasyonu iş birliği ile Alparslan-Malazgirt Okçuluk Turnuvası düzenlendi.
Konya Büyükşehir’den Okçuluk Turnuvası

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Okçuluk Federasyonu iş birliği ile Alparslan-Malazgirt Okçuluk Turnuvası düzenlendi. Konya merkez ve ilçelerinden olmak üzere 81 sporcunun katıldığı yarışmalar sonunda Büyükşehir Belediyesporlu okçular turnuvayı 5 madalyayla tamamladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından Alparslan-Malazgirt Okçuluk Turnuvası gerçekleştirildi.

Zeki Altındağ İlkokulu’nda bulunan Şehit Mustafa Çizmeci Spor Salonu’nda yapılan ve 81 sporcunun katıldığı turnuvada okçular, hedefi on ikiden vurmak için tüm hünerlerini sergiledi. İki gün süren turnuvada çekişmeli geçen yarışmalar sonunda dereceye giren sporcular için madalya töreni yapıldı.

OKÇULARIMIZDAN 5 MADALYA

İlk kez düzenlenen turnuvada Konya Büyükşehir Belediyespor Okçuluk Takımı da madalya mücadelesi verirken sarı siyahlı ekip 4 altın, 1 gümüş ile toplamda 5 madalya kazandı.

Olimpik Yay’da İlke Yıldız, Makaralı Yay’da Hatice Şen altın madalyanın sahibi olurken, Olimpik Yay kategorisinde yarışan Büyükşehir Belediyespor antrenörü Murat Kamışdere ikincilik elde etti. 15 yaş altı kategoride sahne alan Muhammed Talha Olaç Olimpik Erkek ve Uzay Işık Yazıcı da Makaralı kategorilerinden altın madalyanın sahibi oldu.

Yorum Yazın