Katar 2022 Dünya Kupası başlıyor

SPOR
20 Kasım 2022 17:34
Son Güncelleme:20 Kasım 2022 17:34
Futbolun dev organizasyonu, Katar 2022 Fifa Dünya Kupası bugün açılış töreni ve ardından Katar-Ekvador maçı ile başlıyor.
Katar 2022 Dünya Kupası başlıyor

Al Bayt Stadı çevresinde 2022 FIFA Dünya Kupası heyecanı başladı .

Katar'ın ev sahipliğinde düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası'nın açılış maçına saatler kala heyecan giderek artarken, stat çevresi de renkli görüntülere sahne oldu.

Dünya futbolunun en büyük organizasyonu 22. Dünya Kupası, başkent Doha'nın kuzeyindeki 60 bin kişilik Al Bayt Stadı'nda, Katar ile Ekvador arasında oynanacak açılış maçıyla başlayacak.

Bölgedeki halk tarafından yüzyıllardır kullanılan "bayt al sha'ar" çadırlarından esinlenilerek tasarlanan stat, çadırların ip detaylarının bile yansıtıldığı sıra dışı bir görünüme sahip.

Açılış maçı için stada gelen futbolseverleri ve basın mensuplarını protokol yolunda konuşlanan develer ve atlı birlikler karşıladı. Stada erken saatlerde gelen Katar ve Ekvador formaları giymiş çok sayıda taraftar, ülkelerinin bayraklarıyla maç saatini beklemeye başladı.

Futbolseverler protokol kapısının önünde geleneksel Arap müziği ve dans gösterisini izleyerek keyifli vakit geçirirken,

Dünya Kupası ve futbol topuyla renkli görüntüler veren animatörlerle fotoğraf çektirdi. İtalyan hakem Daniele Orsato'nun düdük çalacağı A Grubu mücadelesi, saat 19.00'da başlayacak.

Yorum Yazın