İşbirliği protokolü imzalandı

GÜNDEM
25 Eylül 2022 19:04
Son Güncelleme:25 Eylül 2022 19:04
Bizim Çocuklar Sporcu Destek Derneği ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği arasında işbirliği protokolü imzalandı.
İşbirliği protokolü imzalandı

Bizim Çocuklar Sporcu Destek Derneği "Hayatın zorlu şartları ile mücadele etmeye çalışan öksüz ve yetim kalmış çocuklardan spora gönül verenlere ve şartları uygun olanlara destek olmak istiyoruz. Sporun olumlu sosyal ve psikolojik etkilerini öne çıkaracak faaliyetleri de destekleyerek bu gençlerin rehabilitasyon amaçlı spora yönlenmesini ve teşvik edilerek desteklenmesini sağlayacağız. Bu çalışmalar içerisinden ülkemiz için uluslarasın madalyalar kazanacak sporcular yetişmesini sağlayacağız." parolasıyla yola çıkmıştır.

14 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısında Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şubesi  Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ege ve  Bizim Çocuklar Sporu Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Tosunuoğlu ile  karşılıklı imzalar atılarak her iki dernek arasında protokol imzalanmıştır.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şube Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ege; "Spor ve Sporcuyu destekleme amacıyla kurulan ve önceliği dezavantajlı çocukları desteklemek gayesi güden derneğin sporla ilgilenen  Şehit Çocuklarımızın destekleme kararı almasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sağlıklı bir gelecek için spor yapmanın çok önemli olduğunu, her yaşta sporun sağlık açısından çok önemli bulduklarını, proje kapsamında Yönetim Kurulunun şehit çocuklarının da desteklenme kararlarından dolayı başta Yönetim Kurulu başkanımız Sayın Mevlüt Tosunoğlu'na ve çok değerli yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiğini, bu kapsamda şehit gazi derneği olarak projeyi desteklediklerini"  dile getirdi.

Bizim Çocuklar Sporcu Destek Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mevlüt Tosunoğlu ‘da Süleyman Ege'ye teşekkür ederek, "Bu protokolün aslında ikinci işbirliği protokolü olduğunu, amaçlarının ülke ve dünyada şampiyon sporcular yetiştirmek olduğunu, saha çalışması sonucunda her branştan sporcu yetim ve öksüz çocuklara ulaşarak onları spor haytalarında destekleyeceklerini, kalplere dokunarak insanımıza ve geleceğimize sahip çıkmayı hedeflediklerini, tek gayelerinin sağlıklı ortamlarda başarılı sporcular yetiştirmek olduğunu, ülkemiz ve milletimiz için gönüllü arkadaşlarla bu işe giriştiklerini yavaş ve emin adımlarla ilerlemeye devam ettiklerini" dile getirdi. ŞEYMA BIYIKLI

 

Yorum Yazın