Ilgın Millet Bahçesi yapımı ne aşamada?

KONYA
26 Eylül 2022 18:43
Son Güncelleme:26 Eylül 2022 18:43
Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, "111.182 m² alanda yapımına başlanan Ilgın Millet Bahçesi vatandaşlarımızın yeşillikler içerisinde sevdikleriyle beraber hoşça vakit geçirip nefes alacakları bir alan olacak"
Ilgın Millet Bahçesi yapımı ne aşamada?

Ilgın’ın en hakim tepelerinden biri olan Hamam Dağı eteklerinde yapımına başlanan Ilgın Millet Bahçesinin yapımı hızla devam ediyor.

Ilgın Millet Bahçesinde incelemelerde bulunan Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, yapımına başlanan Millet Bahçesinin hızlı bir şekilde ilerlediğinin ve şehre değer katacak bir yatırım olduğunun vurgusunu yaparak “Millet Bahçesi inşaatımız hızlı bir şekilde ilerliyor. 111.182 m² alanda yapımına başlanan Ilgın Millet Bahçesi vatandaşlarımızın yeşillikler içerisinde sevdikleriyle beraber hoşça vakit geçirip nefes alacakları bir alan olacak. İçerisinde millet kıraathanesi, gezinti yolu, yöresel ürün satış alanları, yeşil oturma terasları, piknik alanı, çocuk oyun alanları, spor alanı, seyir terasları, amfi tiyatro, renkli bitkiler bahçesi, çağlayan ve su değirmeni gibi tüm vatandaşlarımıza hitap edecek alanlar bulunmaktadır. Şehrimize göstermiş oldukları yakın ilgi ve destekten dolayı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum Bey’e şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Ilgın Millet Bahçesi’nin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorum Yazın