Ekici taşeronları ele aldı

SİYASET
3 hafta önce
Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici yazılı bir açıklama yaparak  taşeron işçilerin toplu sözleşmemelerinin bitmesi ile ilgili görüşlerini dile getirdi
Ekici taşeronları ele aldı

Başkan Ekici yaptığı yazılı açıklamasında ‘Konya Büyükşehir Belediye Başkanının açıklamasından anlaşılıyor ki, belediye taşeron işçilerinin toplu sözleşmesinin bittiğini görüyoruz. Buna göre 1. Kademede çalışan işçilerin eline aylık gelir olarak 8.000 TL geçeceğini açıkladılar. Yapılan bu toplu sözleşmede varılan sonuçtan işçilerin büyük çoğunluğu memnun değildir. Çalışanların büyük bir kısmı 1. kademede olup belirlenen rakamda aylık ücret alacaklar. Yalnız belirlenen bu 8.000 TLlik ücret geçen hafta elektrik ve doğalgaza gelen zamdan önce verilen teklif olup verilen zammın bir kısmı daha şimdiden elektrik ve doğalgaz zamlarına gitmiştir’ dedi..

Ekici açıklamasının son bölümünde ise ‘Birkaç gün sonra okulların açılması sebebiyle kırtasiye vb. okul masraflarını göz önünde bulundurursak belirlenen ücretin okul masraflarını dahi karşılamada yetersiz kalacağı görülmektedir. Açlık sınırının 6.500 TL yoksulluk sınırının 21.000 TL olduğu, ev kiralarının %100 arttığı, temel gıda maddelerine neredeyse her gün zam yapıldığı ülkemizde belediye taşeron işçilerimiz 8.000 TL ücretle nasıl geçineceklerdir? Öyle anlaşılıyor ki belediye taşeron işçilerimiz yılbaşına kadar alacağı bu ücretle geçmiş altı ayı da arar hale geleceklerdir. Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığı olarak işçi kardeşlerimizin sıkıntılarını hemşerilerimizle ve kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz ‘ ifadelerine yer verdi.

Yorum Yazın