Diş Hekimliğindeki Son Gelişmeler Ele Alınacak

GÜNDEM
28 Eylül 2022 16:31
Son Güncelleme:28 Eylül 2022 16:31
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Diş Hekimliği Fakültesinin düzenlediği, diş hekimliği alanında güncel ve yenilikçi yaklaşımların ele alınacağı “Necmettin Erbakan Üniversitesi 2. Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi ve Fuarı”, 1-3 Ekim 2022 tarihlerinde Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Diş Hekimliğindeki Son Gelişmeler Ele Alınacak

NEÜ 2. Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi’ni düzenlemekten dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyleyen NEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Rıza Tunçdemir, kongrede alanında deneyimli akademisyenler ve seçkin konuşmacılar tarafından diş hekimliğinde Periodontoloji, Endodonti, Protetik Diş Tedavisi, Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Restoratif Diş Tedavisi, Ortodonti, Pedodonti ve Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi alanlarında güncel ve yenilikçi yaklaşımların ele alınacağını kaydetti.

Düzenlenen kongrenin diş hekimliği alanında önemli bir yeri olduğunu ve seçilen bildirilerin ek sayı olarak ‘İnternational DentalResearch’ dergisinde tam metin yayınlanacağını aktaran Dekan Tunçdemir, “Kongremizde yurt içi ve yurt dışından alanında uzman 42 hocamızı ağırlayacağız. Mesleğin duayeni hocalarımız, çeşitli konularda katılımcılara eğitimler verecek. Fuar ve sergi alanı hazırlığını yaptığımız kongremiz boyunca workshoplar, kurslar, konferanslar, paneller gerçekleştirilerek mesleğimizdeki son gelişmeler ele alınacak” dedi.

Bu tür programlarla sürekli olarak öğrenci ve akademisyenlerin mesleki gelişimini arttırmayı amaçladıklarını belirten Prof. Dr. Tunçdemir, halka en üst seviyede ağız ve diş sağlığı hizmetini en son teknolojilerle sunabilmek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti.

Yorum Yazın