Çumra Devlet Hastanesi acil servisi yeniiendi

KONYA
28 Eylül 2022 13:30
Son Güncelleme:28 Eylül 2022 13:30
Çumra Devlet Hastanesi Acil Servisi Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde yenilendi.
Çumra Devlet Hastanesi acil servisi yeniiendi

Çumra Devlet Hastanesi Acil Servisi Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde yenilendi. Acil serviste incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, hastaların daha hızlı ve modern şartlarda hizmet almalarını sağlayacak olan çalışmalara verdiği destekler nedeni ile Çumra Belediye Başkanı Recep Candan’a, Çumra Sağlıklı Yaşam Derneği’ne ve hayırseverlere teşekkür etti.  

Belediye Başkanı Candan ile birlikte hastane acil servisinde incelemelerde bulunarak yapılan düzenlemeler hakkında Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Bulut’dan bilgiler alan Prof. Dr. Koç, “Acil servisimizde hizmetlerin daha hızlı ve nitelikli sunulabilmesi, hasta bekleme sürelerinin azaltılıp hasta ve çalışan memnuniyetinin arttırılabilmesi, sağlık hizmetlerinde kaliteyi de artıracaktır. Pandemi döneminde başlanılan ve hasta mağduriyeti yaşanmadan kaliteli bir şekilde tamamlanarak yeni bir görünüme kazanan hastanemiz acil servisinde sağlık hizmet sunumu artık çok daha güzel imkânlarla yapılabilmektedir” dedi.

Yapılan düzenlemeler ile birlikte acil servis içerisinde muayene, müdahale ve bekleme alanlarının genişletildiğini ve çok daha ferah bir ortam sağlandığını ifade eden Prof. Dr. Koç, sağlık çalışanlarının rahat ve huzurlu bir ortamda çalışabilmesi içinde acil servis içerisinde bir takım düzenlemeler yapıldığını belirtti. Sağlık alanında yerel yönetimler ile işbirliğinin önemli olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Koç, acil serviste yapılan tadilat ve yenilikler çerçevesinde kendilerine her türlü desteği sağlayan Belediye Başkanı Candan’a teşekkür etti.
 
Çumra Devlet Hastanesine modern bir vizyon kazandırdıkları için İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç ve tüm ekibini tebrik eden Belediye Başkanı Candan’da, “Çumra’lı vatandaşlarımız hizmetin en güzeline layıktır. Hangi alanda bir eksiklik hissedersek, Belediye olarak elimizi taşın altına koyarak gerekli düzenlemelerin yapılması noktasında çaba göstermekten mutluluk duymaktayız. Hastanemiz acil servisinde yapılan yeniliklerin vatandaşlarımızı mutlu ettiğini görmekten dolayı bizler de son derece memnunuz. Yapılan düzenlemeler ile birlikte hem vatandaşlarımız daha geniş ve refah bir ortamda sağlık hizmeti alacak, hem de sağlık çalışanlarımız daha iyi koşullarda hizmet verecekler” diyerek yenilenen acil servisin hayırlı olması temennilerinde bulundu.

Acil Servis incelemelerinin ardından hastane toplantı odasında uzman ve pratisyen doktorlar ile de bir araya gelen Prof. Dr. Koç, acil servis, poliklinik, yataklı servis, ameliyathane, doğumhane, evde sağlık ve yoğun bakım işleyiş süreçlerinin iyileştirilmesine yönelik düzenlemeler konusunda katılımcılar ile fikir alış verişinde bulunarak Çumra programını tamamladı.

 

Yorum Yazın