Caparov, Rusya Dış İstihbarat Servisi Başkanı'nı kabul etti

SİYASET
22 Kasım 2022 20:50
Son Güncelleme:22 Kasım 2022 20:50
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov'un, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'i ziyaret eden Rusya'nın Dış İstihbarat Servisi Başkanı Sergey Narışkin'i kabul ettiği bildirildi.
Caparov, Rusya Dış İstihbarat Servisi Başkanı'nı kabul etti

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Caparov ve Narışkin arasında gerçekleşen görüşmede, iki ülke arasındaki güvenlik iş birliğini geliştirme yolları görüşüldü.


Narışkin'in ziyaretinin verimli geçeceğine inandığını belirten Caparov, iki ülkenin güvenlik kurumları arasında varılan anlaşmaların Kırgızistan-Rusya ilişkilerinin daha da güçlendirilmesine katkıda bulunacağına olan güvenini dile getirdi.


Caparov, ulusal güvenlik teşkilatları arasındaki iş birliğinin, iki ülke arasındaki yüksek düzeyde ortaklığın sürdürülmesinde önemli bir rol oynadığına işaret etti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in selamları ve iyi dileklerini ileten Narışkin de iki ülkenin güvenilir ortaklar olduğunu vurgulayarak, Orta Asya bölgesi ve Avrasya'da istikrar ve güvenliğin iki devletin ortak pozisyonuna bağlı olduğunu kaydetti.

Yorum Yazın